خبرنگاران نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در چهارمحال و بختیاری تشدید گردد

به گزارش کد الکترونیک، شهرکرد- خبرنگاران- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر تشدید نظارت ها بر رعایت پروتکل های بهداشتی در استان، گفت: با افرادی که در این خصوص بی توجهی نمایند برخورد قضایی و قانونی می گردد.

خبرنگاران نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در چهارمحال و بختیاری تشدید گردد

جعفر مردانی روز چهارشنبه در نشست قرارگاه عملیاتی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای این استان اضافه نمود: در روزهای اخیر رعایت محدودیت های هوشمند، کمرنگ شده است و این موضوع با توجه به شیوع ویروس جهش یافته در استان های همجوار به شدت نگران نماینده است.

وی ادامه داد: یک سال از شیوع ویروس کرونا در کشور و استان گذشته است و در طول این مدت کادر بهداشت و درمان خسته شده اند و باید با همراهی در رعایت پروتکل های بهداشتی بخشی از حجم کار فعالان این عرصه را کاهش دهیم.

مردانی به نقش رسانه ها و معتمدان محلی در ترغیب مردم به رعایت بیش از پیش پروتکل های بهداشتی، توضیح داد: توصیه می گردد اخبار مربوط به شیوع ویروس کرونا در صدر خبرها قرار گیرد و نسبت به حساس سازی گروه های مختلف جامعه نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت های فرهنگی انجام گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری کنترل مبادی ورودی استان را از جمله اقدامات برای جلوگیری از شیوع ویروس جهش یافته در استان برشمرد و گفت: ترددها در سه شهرستان هم مرز با استان خوزستان کنترل می گردد و ایستگاه هایی در گردنه تازار و سد کارون4 با یاری هلال احمر، پلیس راه و مرکز بهداشت مستقر و از ترددهای شخصی و غیرضروری جلوگیری گردد.

مردانی گفت: از آنجا که مسیرهای ارتباطی ما با استان خوزستان ترانزیتی است از این رو نمی توان ترددها را به طور کلی ممنوع نمود اما باید تا جایی که امکان دارد از ورود و خروج خودروهای شخصی جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه نظارت بر ترددهای شبانه در استان نیز کمرنگ شده است، اضافه نمود: باید نیروهای بیشتری به این طرح اختصاص یابد و نظارت ها تقویت گردد.

مردانی، ممنوعیت برگزاری هرگونه همایش، نمایشگاه و جشنواره در استان تا سرانجام سال را از دیگر مصوبات این نشست بیان کرد و گفت: علاوه بر آن در جلسات اداری توزیع پذیرایی و چایی ممنوع است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به برگزاری نمایشگاه تخصصی مبل در استان، خاطر نشان کرد: بازدید از این نمایشگاه برای عموم مجاز نیست و چنانچه در این خصوص تخلفاتی گزارش گردد علیه برگزارنمایندگان آن اعلام شکایت می گردد.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست با اشاره به محدودیت سفرهای نوروزی، گفت: سال جاری ایستگاه های سلامت نوروزی نخواهیم داشت.

محمد حیدری اضافه نمود: در مورد برپایی نقاهتگاه ها در مراکز شهرستان ها نیز آمادگی وجود دارد و کوشش می گردد با همکاری دستگاه های مربوطه این برنامه اجرا گردد تا چنانچه به قرنطینه و ایزوله بیماران ضرورت پیدا گردد بتوان از این ظرفیت استفاده کرد.

به گزارش کد الکترونیک، ویروس جهش یافته کرونا، معروف به کرونای انگلیسی، از قدرت سرایت پذیری بیشتری برخوردار است به طوری که تا حدود 70 درصد بیشتر از کرونای قبلی قابلیت انتقال و مبتلا کردن افراد جامعه را دارد.

بر اساس آخرین رنگ بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سه شهرستان بن، سامان و خانمیرزا در شرایط آبی(کم خطر) شیوع کرونا و سایر شهرستان های استان در شرایط زرد (خطر متوسط) قرار دارند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله 2 متری از یکدیگر، شست وشوی دست ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1645

به "خبرنگاران نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در چهارمحال و بختیاری تشدید گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در چهارمحال و بختیاری تشدید گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید