خبرنگاران صنعت گردشگری همیشه مورد حمایت دولت

به گزارش کد الکترونیک، تهران - خبرنگاران- همزمان با نشست وزرای میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و اقتصاد و امور دارایی با فعالان بخش خصوصی، برحمایت همه جانبه از صنعت گردشگری توسط دولت تأکید شد.

خبرنگاران صنعت گردشگری همیشه مورد حمایت دولت

بهترین تجربه سفر را با کارگزار تور کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

بر اساس اعلام روز یک شنبه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نشست هم اندیشی فعالان بخش خصوصی گردشگری با حضور وزرای میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، و اقتصاد و امور دارایی، برگزار گردید.

در این نشست که معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، رئیس کل گمرک، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و جمعی از مدیران بخش دولتی و خصوصی حضور داشتند، راهکارهای حمایتی دو وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت اقتصاد و دارایی از فعالان بخش خصوصی صنعت گردشگری مورد آنالیز نهاده شد و بر ادامه حمایت های دولت و این دو وزارتخانه از صنعت گردشگری تأکید شد.

روسای انجمن ها و تشکل های حرفه ای گردشگری کشور نیز حضور داشتند چالش های اقتصاد گردشگری با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزیر اقتصاد و دارایی مورد آنالیز نهاده شد.

در این نشست فعالان بخش خصوصی صنعت گردشگری و روسای انجمن ها و تشکل های حرفه ای گردشگری مسائل خود را مورد به مورد در حضور دو وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و اقتصاد و دارایی در میان گذاشتند.

تاکید بر نقش صنعت گردشگری در اقتصاد

همچنین بعد از صحبت های فعالان بخش خصوصی، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی توضیحاتی را در مورد حمایت های دولت و این وزارتخانه از صنعت گردشگری و بخش خصوصی این صنعت ارائه دادند.

این دو عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به نقش صنعت گردشگری در اقتصاد و اهمیت این صنعت، بر حمایت های هرچه بیشتر دولت از صنعت گردشگری تأکید کردند و درباره تداوم این حمایت ها قول مساعد دادند.

گردشگری روی ریل رشد و رونق/حمایت دولت از گردشگری

به گزارش خبرنگاران، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همیشه با اشاره و تاکید بر حمایت همه جانبه از صنعت گردشگری اعلام داشت که تخصیص اعتبارات مناسب برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری مد نظر است.

علی اصغر مونسان معتقد است که خوشبختانه صنعت گردشگری در ایران مورد حمایت دولت است و اگرچه عمده فعالیت ها در این حوزه بر دوش بخش خصوصی است اما دولت از این صنعت حمایت های خوبی دارد و تخصیص 1000 میلیارد تومان اعتبار از محل منابع صندوق توسعه ملی با نرخ 14درصد برای سال آینده به سرمایه گذاران صنعت گردشگری نشان می دهد که جهت حمایت های دولت از گردشگری ادامه دارد.

عضو کابینه دولت دوازدهم درخصوص دستیابی به 20میلیون گردشگر خارجی تا سال 1404 هم می گوید: خوشبختانه در سال های گذشته فرایند جذب گردشگر خارجی روبه رشد بوده است، اگرچه این فرایند ثابت نبوده و گاه کاهش نیز یافته است، اما در حالت کلی شاهد فرایند روبه رشد در ورود گردشگران خارجی به کشور هستیم و اعتقاد من بر این است هر وقت این عزم ایجاد گردد که گردشگری را در تراز بالای مالی ببینیم، می توانیم به عدد 20میلیون گردشگر در سال دست یابیم.

او همچنین با اشاره به برنامه ریزی ها برای جذب گردشگران خارجی به کشور می گوید: ایران جزو مقاصد ارزان سفر در دنیاست، البته نسبت به کشورهای همسایه بسته های گردشگری ما گران تر است؛ ازاین رو در طرحی که از سوی معاونت گردشگری دنبال می گردد، در توافق با هتلداران تهران با توجه به خلوت بودن تهران در تعطیلات نوروز تخفیف 70 درصدی در نظر گرفته شده و بسته های سفر برای تورهای ورودی از چند کشور همسایه با نرخ بسیار ارزان در حال تهیه شدن است تا در تعطیلات نوروز شاهد ورود تورهای خارجی از کشورهای همسایه به ایران باشیم.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید در عین حال ، گفت: در حوزه گردشگری داخلی نیر با توجه به تأکید رئیس جمهوری در مورد ایجاد نشاط و شادابی برنامه های مناسبی برای نوروز تدارک دیده شده و پیش بینی می کنیم سال جاری نوروز گردشگری داخلی با رشد قابل توجهی همراه باشد.

مونسان با بیان اینکه فشار تحریم ها بر همه ارکان مالی و ابعاد خانوارها تاثیر سوئی داشته است، افزود: در حال کوشش برای تدوین بسته حمایتی از صنعت گردشگری هستیم و یاری هزینه سفر تنها بخشی از این بسته می تواند باشد و با این وجود در آینده نزدیک یعنی برای سفرهای نوروزی این امر قابل تحقق نخواهد بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اسفند 1398 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 832

به "خبرنگاران صنعت گردشگری همیشه مورد حمایت دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران صنعت گردشگری همیشه مورد حمایت دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید