خبرنگاران رعایت دستورالعمل های بهداشتی در آذربایجان غربی کمتر از 50 درصد است

به گزارش کد الکترونیک، ارومیه- خبرنگاران- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: رعایت دستورالعمل های بهداشتی در استان کمتر از 50 درصد است که باید برای بهبود شرایط شیوع کرونا، این رقم به میزان بسیار زیادی افزایش یابد.

خبرنگاران رعایت دستورالعمل های بهداشتی در آذربایجان غربی کمتر از 50 درصد است

علی مصطفوی روز چهارشنبه در جلسه کمیته واکسیناسیون کرونا در آذربایجان غربی اضافه نمود: این مساله نگرانی ها را از افزایش شیوع بیماری کرونا در جامعه افزایش می دهد.

وی با اشاره به بروز بعضی تخلفات در فرایند واکسیناسیون در کشور و استان اضافه نمود: با توجه به شروع واکسیناسیون همگانی در استان، لازم است بر فرایند واکسیناسیون کرونا در استان نظارت های لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی به دلیل موقعیت جغرافیایی و هم مرز بودن با ترکیه در جهت خروج غیرمجاز اتباع کشورهای مختلف از جمله افغانستان و پاکستان واقع شده است، اظهار کرد: یکی از علل افزایش شیوع ویروس کرونا در استان حضور غیرمجاز اتباع خارجی است که قصد دارند از شهرهای شمالی استان به کشور ترکیه بفرایند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: از ابتدای امسال تا به امروز، پنج هزار نفر از اتباع بیگانه که قصد داشتند از مرزهای استان به صورت غیرمجاز خروج نمایند، دستگیر شدند.

مصطفوی گفت: از تمامی مردم و مسوولان درخواست داریم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری از اجتماعی در قطع زنجیره انتقال بیماری یاری نمایند.

وی اضافه نمود: از رسانه های استان نیز درخواست داریم در زمینه نحوه رعایت دستورالعمل های بهداشتی و راههای مقابله با شیوع بیماری کرونا در استان و همچنین برطرف ابهامات لازم در مورد فرایند واکسیناسیون اطلاع رسانی نمایند.

به گزارش کد الکترونیک، در حال حاضر، هشت شهرستان آذربایجان غربی از جمله ارومیه در شرایط قرمز کرونایی واقع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1768

به "خبرنگاران رعایت دستورالعمل های بهداشتی در آذربایجان غربی کمتر از 50 درصد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رعایت دستورالعمل های بهداشتی در آذربایجان غربی کمتر از 50 درصد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید