حضور مشروط هلند در ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس

به گزارش کد الکترونیک، یک رسانه هلندی از مشارکت مشروط هلند در ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس و اعزام تنها یک ناوچه اطلاع داد.

حضور مشروط هلند در ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس

در سفر با تور هلند از کشور گلهای لاله دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک رسانه هلندی به نقل از منابع آگاه این کشور نوشته است که هلند میخواهد در صورت شرکت در ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس، تنها یکی از 6 ناوچه خود را راهی منطقه کند.

به نوشته روزنامه تلگراف کابینه هلند تنها با اعزام یک ناوچه این کشور به خلیج فارس و آن هم در صورت مشارکت دیگر کشورهایی اروپایی در این ماموریت موافقت خواهد نمود.

این در حالی است که وزیر دفاع پیشین هلند هفته گذشته در اظهار نظری با طرح آمریکا برای تشکیل ائتلاف دریایی در خلیج فارس با هدف فشار بر ایران مخالفت کرد.

دیک برلین وزیر دفاع سابق هلند در گفت وگو با یکی از نشریات این کشور که سه شنبه منتشر شد، گفت: فکر نمی کنم باید در عملیات دریایی آمریکا که واقعا نمی دانیم چه اتفاقی قرار است بیافتد، شرکت کنیم.

وی در ادامه سخنان خود گفت، اگر ماموریت دولت ترامپ اعمال فشار بیشتر بر ایران است، من به شدت با آن مخالفم. (جزئیات بیشتر)

به نوشته تلگراف، هلند در حالی که نمی خواهد درگیر تنش بین ایران و آمریکا گردد، در عین حال خواهان نمایش حمایت خود از آمریکا به عنوان متحد ناتو است.

در پی قتل عام سربربنیسا در سال های گذشته ، کلیه درخواست های ارائه یاری نظامی از سوی هلند باید طبق قانون توسط مجلس این کشور به طور کامل ارزیابی گردد.

انگلیس تنها متحد درجه اول آمریکا در قاره اروپاست که تاکنون به ائتلاف دریایی آمریکا پیوسته است. وزارت خارجه انگلیس دوشنبه (14 مرداد/5 اوت) اعلام نمود که به ائتلاف دریایی تحت رهبری آمریکا با هدف ادعایی تأمین امنیت عبور و مرور کشتی ها در خلیج فارس و تنگه هرمز خواهد پیوست. (جزئیات بیشتر)

همراهی انگلیس با ائتلاف آمریکا در حالی اعلام شده که از میان سه کشور اصلی عضو اتحادیه اروپا دو کشور دیگر هنوز درخواست آمریکا برای پیوستن به ائتلاف دریایی این کشور را نپذیرفته اند. هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان هفته گذشته بار دیگر اعلام نمود به ائتلاف دریایی آمریکا ملحق نخواهد شد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 407

به "حضور مشروط هلند در ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور مشروط هلند در ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید