جزییات جدید از شرایط کرونا در کشور

به گزارش کد الکترونیک، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت:با آنالیز های صورت گرفته از بین افراد مشکوک، تا به امروز ابتلای تعدادی از افراد از نظر ابتلا به ویروس کووید 19 بر اساس شواهد آزمایشگاهی قطعی گزارش شده و بر اساس آخرین نتایج آزمایش های صورت گرفته، ابتلای 13 مورد جدید تا امروز قطعی به نظر می رسد.

جزییات جدید از شرایط کرونا در کشور

به گزارش کد الکترونیک از فارس، کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: با توجه به همزمانی شیوع آنفلوآنزای فصلی و نگرانی های ایجاد شده در بین مردم در خصوص کرونا ویروس، ظرف روزهای گذشته، هزاران نفر به کلینیک ها و مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کردند که بیش از 735 مورد، با علائم شبه آنفلوآنزا تحت نظر قرار گرفته و بستری شدند.

وی گفت: با آنالیز های صورت گرفته از بین افراد مشکوک، تا به امروز ابتلای تعدادی از افراد از نظر ابتلا به ویروس کووید19 بر اساس شواهد آزمایشگاهی، قطعی گزارش شده و بر اساس آخرین نتایج آزمایش های صورت گرفته، ابتلای 13 مورد جدید تا امروز قطعی به نظر میرسد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اضافه کرد: نکته قابل توجه این است که از این 13 مورد، اغلب موارد یا از ساکنین شهر قم هستند و یا در توضیح حال، سابقه سفر به شهر قم ظرف روزها و هفته های اخیر داشته اند. از میان 13 مورد شناسایی شده جدید از کووید 19، 7 مورد مربوط به شهر قم، 4 مورد از بیماران بستری در شهر تهران و دو مورد نیز در استان گیلان هستند.

جهانپور اظهار داشت: دو نفر از موارد شناسایی شده جدید نیز متاسفانه جان خود را از دست داده اند. همچنین دو مورد مشکوک ابتلا به کووید 19، در شهر بابل تحت مراقبت قرار گرفته که ظاهرا سابقه مراجعت از قم داشته اند اما هنوز نتایج آزمایشات صورت گرفته از این افراد تا این لحظه گزارش نشده است.

وی ادامه داد: در شهر اراک روز گذشته آزمایش یکی از موارد مشکوک نشان دهنده ابتلا به کووید19 بود که در گزارش روز گذشته اعلام شد، 8 مورد مشکوک دیگر در اراک بر اساس نتایج نهایی آزمایشگاهی، مبتلا به کووید19 نیستند. حال عمومی فرد مبتلا به کووید 19 در اراک که از همکاران پزشک ما است نسبت به روز گذشته بهتر گزارش شده است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت یادآور شد: بنظر می رسد همانند الگوی مشاهده شده در بیماری آنفلوآنزای H1N1، موارد شدید و منجر به فوت در کووید19 ، بیشتر در گروه های مسن و یا دارای بیماری های زمینه ای و یا نقص سیستم ایمنی مشاهده می گردد و شدت بیماری زایی این ویروس لزوما از آنفلوآنزای H1N1 بیشتر نخواهد بود.

جهانپور اضافه کرد: توصیه های عمومی مبنی بر رعایت نکات بهداشت فردی و شستشوی مداوم دست ها با آب و صابون مایع، ضد عفونی کردن سطوح تماس، رعایت بهداشت تنفس، پرهیز در استفاده از وسایل مشترک و ضدعفونی کردن آنها قبل از استفاده، پرهیز از استفاده از دخانیات با ادوات مشترک از جمله قلیان در این مورد یاری شایانی به پیشگیری، کاهش شیوع و قطع زنجیره انتقال کرونا ویروس جدید خواهد نمود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 935

به "جزییات جدید از شرایط کرونا در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات جدید از شرایط کرونا در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید