تسهیلات 10 میلیون ریالی صندوق بازنشستگی برای خرید سهام ETF یکم

به گزارش کد الکترونیک، افتخاری از ایجاد امکان سرمایه گذاری بازنشستگان علاقه مند این صندوق در صندوق واسطه گری مالی یکم (ETF) با استفاده از تسهیلات 10 میلیون ریالی خبر داد.

تسهیلات 10 میلیون ریالی صندوق بازنشستگی برای خرید سهام ETF یکم

به گزارش ، اکبر افتخاری با اعلام این خبر گفت: صندوق بازنشستگی کشوری با هدف فراهم کردن امکان بهره مندی بازنشستگان گرامی و علاقه مند از ظرفیت های موجود در بازار سرمایه در نظر دارد تا تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ 10 میلیون ریال را برای خرید سهام ETF اقتصادی یکم در اختیار این عزیزان قرار دهد.

افتخاری شرح داد: بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری در صورت تمایل به سرمایه گذاری در صندوق ETF اقتصادی یکم می توانند با ثبت نام از طریق سامانه موجود در سایت صندوق به نشانی cspf.ir، از این تسهیلات، بهره مند شوند.

وی یادآور شد: بازنشستگان کشوری متقاضی استفاده از این تسهیلات می توانند تا 30 اردیبهشت 99 با مراجعه به سایت صندوق و با درج مشخصات خود شامل شماره دفترکل، شماره ملی و شماره حساب صادرات تقاضای خود را ثبت کنند.

افتخاری با بیان اینکه تسهیلاتِ 10 میلیون ریالی به صورت قرض الحسنه است، گفت: در صورت استفاده از این تسهیلات، مبلغ آن به صورت اقساط 12 ماهه از محل حقوق بازنشستگان متقاضی کسر خواهد شد.

گفتنی است، در اجرای جزء (2) بند (الف) تبصره (2) قانون بودجه سال 1399 کل کشور و مصوبات هیأت وزیران در این زمینه، وزارت امور اقتصادی و دارایی به کنندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران قصد دارد باقی مانده سهام خود در بانک های ملت، تجارت و صادرات ایران و شرکت های بیمه های البرز و اتکایی امین را واگذار کند که این امر از طریق پذیره نویسی واحد های سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) واسطه گری اقتصادی یکم انجام می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 21 تیر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1148

به "تسهیلات 10 میلیون ریالی صندوق بازنشستگی برای خرید سهام ETF یکم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات 10 میلیون ریالی صندوق بازنشستگی برای خرید سهام ETF یکم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید