تاکید قزاقستان و اتحادیه اروپا بر تقویت همکاری های استراتژیک

به گزارش کد الکترونیک، رئیس جمهور قزاقستان و نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور آسیای مرکزی بر ضرورت تقویت همکاری های استراتژیک تاکید کردند.

تاکید قزاقستان و اتحادیه اروپا بر تقویت همکاری های استراتژیک

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار کد الکترونیک در دوشنبه، قاسم ژامارت تاکایف رئیس جمهور قزاقستان با پیتر بوریان نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور آسیای مرکزی دیدار و در مورد طیف وسیعی از موضوعات مربوط به همکاری های دوجانبه و منطقه ای گفتگو کرد.

تاکایف و بوریان بر ضرورت تعمیق و گسترش تعاملات متقابل در چارچوب توافق نامه مشارکت و همکاری های گسترده بین 2 طرف و همچنین استراتژی جدید اتحادیه اروپا برای آسیای مرکزی تاکید کردند.

رئیس جمهور قزاقستان گفت: قزاقستان به توسعه همکاری های همه جانبه با اتحادیه اروپا به عنوان شریک اصلی مالی و سرمایه گذاری خارجی خود اهمیت زیادی قائل می باشد.

نماینده ویژه اتحادیه اروپا نیز گفت: ابتکارات و اولویت های رئیس جمهور قزاقستان برای نوسازی کشور که رفاه اجتماعی شهروندان و اصول پذیرفته شده حاکمیت قانون را در خط مقدم قرار داده است، منجر به شکل گیری مرحله جدیدی در تاریخ قزاقستان خواهد شد.

بوریان همچنین نقش و سهم قزاقستان در تقویت امنیت و همکاری های بین المللی، از جمله در منطقه آسیای مرکزی و افغانستان را ستودنی توصیف کرد.

ح

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 457

به "تاکید قزاقستان و اتحادیه اروپا بر تقویت همکاری های استراتژیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید قزاقستان و اتحادیه اروپا بر تقویت همکاری های استراتژیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید