بورس های آسیایی رکورد دو ماهه را شکست، خوش بینی بازار به محرک های مالی

به گزارش کد الکترونیک، بورس های آسیایی به دلیل خوشبینی به محرک های مالی دولت ها برای رونق اقتصاد، به بیشترین رشد دو ماه گذشته رسید.

بورس های آسیایی رکورد دو ماهه را شکست، خوش بینی بازار به محرک های مالی

به گزارش کد الکترونیک و به نقل از رویترز، ارزش سهام بورس های آسیا امروز پنج شنبه تحت تأثیر انتظار مثبت از محرک های اقتصادی دولت ها که توانست اعتماد سرمایه گذاران را جلب کند، به بیشترین رشد دو ماهه گذشته رسید. سرمایه گذاران به این اعتماد رسیدند که ارائه محرک های اقتصادی از سوی دولت ها می تواند به بهبود اقتصادی که از همه گیری ویروس کرونا در دنیا آسیب دیده، یاری کند.

براساس این گزارش، شاخص MSCI در اوایل صبح امروز با رشد 0.4 درصد بیشترین قیمت از ماه مارس تا به امروز را ثبت کرد. سهام های استرالیا هم رشد 0.66 درصد را پس از آنکه نخست وزیر این کشور چهارمین بسته محرک اقتصادی خود را برای ترمیم اقتصاد به گِل نشسته این کشور اظهار داشت، رشد یافت. ارزش سهام بازارهای چین هم به واسطه نگرانی ها از تنش های دیپلماتیک بین دو کشور چین و آمریکا تغییر آنچنانی نسبت به روز گذشته نداشت، اما بازار بورس آمریکا افت 23 صدم درصدی را تجربه کرد.

به گزارش رویترز، شاخص های نزدک، اس. اند.پی 500 و داوجونز هم با افزایش بسته شدند.

مؤسسه پژوهشی ANZ اعلام نموده است که نقدینگی های بانک های مرکزی و امیدواری برای اینکه یاری های بیشتری وجود خواهد داشت، به کاهش ریسک بازارهای اقتصادی یاری بیشتری نموده است.

براساس این گزارش، بازارهای بورس هنگ کنگ در آسیا هم به دلیل نگرانی از برنامه های پکن حدود 0.12 درصد با کاهش همراه شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1190

به "بورس های آسیایی رکورد دو ماهه را شکست، خوش بینی بازار به محرک های مالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورس های آسیایی رکورد دو ماهه را شکست، خوش بینی بازار به محرک های مالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید