بند جنجالی آیین نامه سازمان لیگ در انتظار تصویب هیات رئیسه

به گزارش کد الکترونیک، پس از نیمه تمام ماندن مسابقات لیگ برتر والیبال در سال 98 به دلیل شیوع ویروس کرونا سازمان لیگ در حال برنامه ریزی برای شروع فصل جدید مسابقات است. طبق برنامه اولیه ارائه شده از سوی سازمان لیگ رقابت ها شهریور ماه شروع به کار خواهد کرد.

بند جنجالی آیین نامه سازمان لیگ در انتظار تصویب هیات رئیسه

با آغاز فصل جابجایی برخی تیم ها به جذب بازیکنان و سرمربیان مد نظر خود پرداختند و طبق اعلام فدراسیون هیچ تیمی از فصل 98 به دسته یک سقوط نخواهد کرد و دو تیم از دسته یک به مسابقات اضافه کرده می شود.

تیم شهرداری جوان ارومیه یکی از دو تیمی است که جواز حضور در رقابت های لیگ برتر را به دست آورده است اما حواشی زیادی برای حضور این تیم در مسابقات به وجود آمده است.

شهرام عظیمی که به تازگی از وزارت ورزش به عنوان سرپرست سازمان لیگ آغاز به کار کرده است در حال افزودن بندی جنجالی به آئین نامه مسابقات لیگ برتر والیبال است. بندی که در صورت تصویب اجازه حضور همزمان دو تیم از یک شهر به استثنای تهران را از تیم ها خواهد گرفت.

شهرام عظیمی در گفتگو با کد الکترونیک درباره اصلاح آئین نامه مسابقات لیگ برتر والیبال و عدم اجازه حضور دو تیم از یک شهر در این مسابقات گفت: این بند در گذشته نیز در آئین نامه وجود داشت و از مرکز استان، دو تیم نمی توانند در لیگ برتر حضور داشته باشند.

عظیمی در حالی اعلام کرده است که این بند در گذشته نیز در آئین نامه وجود داشته که چنین نبوده است. آخرین آئین نامه منتشر شده سازمان لیگ والیبال در سایت فدراسیون والیبال متعلق به سال 97 است که چنین بندی در آن وجود ندارد. حتی در مسابقات سال 97 شاهد حضور تیم درنا ارومیه و شهرداری ارومیه همزمان در مسابقات لیگ برتر بودیم.

در آئین نامه سال 97 در تبصره 6 بند 10-3 آمده است که: از هر باشگاه فقط یک تیم می تواند در مسابقات لیگ برتر و حذفی شرکت کند. یعنی یک باشگاه نمی تواند دو تیم را راهی مسابقات کند نه اینکه یک شهر حق ورود دو تیم به مسابقات را نداشته باشد!

کد الکترونیک کسب اطلاع کرد آئین نامه سازمان لیگ در سال 98 نیز در مجمع سالانه برگزار شده در مشهد اصلاحاتی داشت اما این بند همچنان پابرجا بود و تغییری ایجاد نشد.

عظیمی در ادامه گفتگوی خود با مهر در پاسخ به این سوال که آیا پس از رأی آوردن آئین نامه، ارومیه نمی تواند دو تیم در مسابقات لیگ برتر داشته باشد؟ گفت: قطعاً ارومیه در حال حاضر هم نمی تواند دو تیم در مسابقات داشته باشد چرا که آئین نامه از قبل هم همینطور بوده است. در جلسه ای هم که مدیرعامل شهرداری جوان ارومیه حضور داشت به طور شفاهی متعهد شد که از ارومیه دو تیم نخواهند داشت و مقدمات حامی مالی را فراهم می کنند تا این تیم از شهرستانهای استان در مسابقات حضور داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اصلاحات آئین نامه به تصویب مجمع خواهد رسید یا خیر افزود: بنده پیشنهاد دهنده این موضوع هستم. اساس آن را طوری آماده کرده ایم که مبنای عینی و نظری پشت تمام موضوعات است. با توجه به شناختی که از اعضای هیئت رئیسه دارم همه انسان های خبره، کارکشته و متخصص هستند که امیدوارم رأی بیاورد.

سرپرست سازمان لیگ در حالی مدعی شد که این بند سال های گذشته در آئین نامه وجود داشته که بررسی اسامی تیم های حاضر در لیگ های گذشته خلاف نظر عظیمی را ثابت می کند. ظاهراً قرار است تبصره ای تحت عنوان تبصره 6-2 به آئین نامه اضافه شود که از هر شهر فقط یک تیم می تواند در مسابقات لیگ برتر و حذفی شرکت کند به استثنا شهر تهران که می تواند 2 کننده از دو باشگاه متفاوت داشته باشد.

در صورت تصویب این تبصره ارومیه نمی تواند دو تیم در مسابقات داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1167

به "بند جنجالی آیین نامه سازمان لیگ در انتظار تصویب هیات رئیسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بند جنجالی آیین نامه سازمان لیگ در انتظار تصویب هیات رئیسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید