بزرگترین پیکره ایثار و مقاومت در کشور رونمایی می شود

به گزارش کد الکترونیک، خبرنگاران/کردستان شهردار سنندج از رونمایی از بزرگترین پیکره کشور تحت عنوان پیکره ایثار و مقاومت مردم کردستان در آبیدر به مناسبت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر خبر داد و گفت: به این مناسبت مجموعه تفریحی زیپ لاین و پل معلق در آبیدر افتتاح می شود.

بزرگترین پیکره ایثار و مقاومت در کشور رونمایی می شود

حشمت اله صیدی امروز یکشنبه(2 خردادماه) در جمع کد الکترونیک ضمن تبریک سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر گفت: شهرداری به مناسبت این روز دو طرح عمران شهری را به بهره برداری می رساند.

وی اضافه نمود: پارک جنگلی آبیدر یکی از جاذبه های گردشگری استان کردستان است که پتانسیل های فراوانی در جهت جذب گردشگر دارد.

شهردار سنندج اعلام کرد: خوشبختانه در این دوره اقدامات مناسبی در جهت احداث اماکن تفریحی در محدوده پارک جنگلی آبیدر نظیر ساماندهی جهت میدان گاز، ساماندهی پارک امانیه و امیریه، احداث پارک مشاهیر، احداث جهت دوچرخه سواری، احداث بلوار 24 متری هنرمند عباس کمندی اجرا شد.

صیدی مطرح نمود: احداث مجموعه تفریحی زیپ لاین و پل معلق و همچنین نصب بزرگترین پیکره کشور تحت عنوان پیکره ایثار و مقاومت مردم کردستان در آبیدر از دیگر اقدامات مهم این دوره شورا و شهرداری در پارک جنگلی آبیدر است.

وی اضافه نمود: احداث پارک دو هکتاری باغ ایرانی در جوار محدوده پیکره ایثار و مقاومت هم ازدیگر پروژه های در دست اجرای این شهرداری است که بزودی تکمیل و به بهره برداری می رسد.

وی از رونمایی از بزرگترین پیکره کشور تحت عنوان پیکره ایثار و مقاومت مردم کردستان در آبیدر به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر خبر داد و گفت: به این مناسبت مجموعه تفریحی زیپ لاین و پل معلق در آبیدر افتتاح می شود.

شهردار سنندج اعلام کرد: طول پیکره ایثار و مقاومت در آبیدر با احتساب پایه 22 متر و وزن آن 30 تن است که اقداماتی نظیر محوطه سازی، نصب روشنایی، احداث فضای سبز و مبلمان پارکی در جوار این پیکره صورت گرفته است.

وی گفت: طول زیپ لاین و پل معلق هم 320 متر است که سکو مبدا آن در پارک مشاهیر و سکو مقصد آن هم پشت سینما رو باز آبیدر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1801

به "بزرگترین پیکره ایثار و مقاومت در کشور رونمایی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین پیکره ایثار و مقاومت در کشور رونمایی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید