برنامه دموکرات ها در صورت پیروزی در انتخابات آمریکا، از بازسازی برجام تا مذاکرات موشکی با ایران

به گزارش کد الکترونیک، حزب دموکرات در پیش نویس سند برنامه جامع خود در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بازسازی برجام و لزوم مذاکره با ایران درباره برنامه موشکی را از اولویت های این حزب بر شمرده است.

برنامه دموکرات ها در صورت پیروزی در انتخابات آمریکا، از بازسازی برجام تا مذاکرات موشکی با ایران

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه بین الملل کد الکترونیک، روزنامه واشنگتن پست بخش هایی از پیش نویس سند برنامه حزب دموکرات که گفته می گردد سندی 80 صفحه ای است را منتشر نموده است.

این پیش نویس نقشه راه حزب دموکرات در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا است.

این سند ابعاد مختلف سیاستی حزب دموکرات را شامل می گردد که در بخشی از آن به موضوع ایران نیز پرداخته شده است.

در این سند آمده است که در صورت پیروزی دموکرات ها در انتخابات، آمریکا قصد بازگشت و البته بازسازی توافق هسته ای با ایران موسوم به برجام را دارد. دموکرات ها در عین حال با حمایت از برجام خواهان مذاکرات جامع برای تمدید محدودیت ها علیه برنامه هسته ای ایران شده اند.

دموکرات ها در این سند خواهان مذاکرات با ایران برای حل موضوعاتی که به زعم خود تهدیدات ایران می دانند، هستند که یکی از این موضوعات برنامه موشکی ایران است.

همچنین در بخشی از این سند گفته شده است که آمریکا نباید به دنبال تغییر رژیم در کشورهای دیگر باشد و واشنگتن باید در ارتباط با ایران هم تغییر رژیم را به عنوان یکی از اهداف خود کنار بگذارد.

البته دموکرات ها معتقدند در مواجهه با ایران بر خلاف رویه دولت ترامپ به دیپلماسی هسته ای، گفتگوهای منطقه ای و کاهش تنش اولویت می دهند.

این پیش نویس برای تایید نهایی باید در نشست سراسری حزب کنگره که در ماه آینده میلادی برگزار می گردد به تصویب برسد.

آنتونی بلینکن، مشاور سیاست خارجی جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چند روز پیش گفت در صورتی که او در انتخابات به پیروزی برسد تحریم ها را تا زمان رسیدن به توافقی قوی تر و طولانی مدت تر حفظ خواهد نمود.

بلینکن گفت: ایران باید به پایبندی کامل برجام برگردد. در غیر این صورت- و تا زمانی که [ایران] این کار را انجام دهد- واضح است که همه تحریم ها پابرجا خواهند ماند.

او که یکی از اعضای ارشد تیم مذاکره نماینده هسته ای آمریکا در گفت وگوهای منتهی به توافق هسته ای برجام بود در ادامه گفت: اگر ما به پایبندی [به برجام] برگردیم از این موضوع به همراه شریکان و متحدانمان که بار دیگر در موضع یکسانی با ما قرار می گیرند به عنوان چارچوبی برای مذاکره بر سر توافقی طولانی مدت تر و قوی تر استفاده خواهیم کرد.

قائم مقام وزارت خارجه آمریکا در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما در ادامه گفت: دولت احتمالی بایدن اعتماد میان آمریکا و متحدان اروپایی خود را احیا می نماید تا آلمان، انگلیس و فرانسه به عنوان طرف های برجام یاری نمایند تا واشنگتن تهران را برای توافقی بهتر قانع کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1166

به "برنامه دموکرات ها در صورت پیروزی در انتخابات آمریکا، از بازسازی برجام تا مذاکرات موشکی با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه دموکرات ها در صورت پیروزی در انتخابات آمریکا، از بازسازی برجام تا مذاکرات موشکی با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید