بازار لوازم خانگی ایران در تسخیر کدام کشورهاست؟ کدام برندها جانشین برندهای کره ای شده اند؟

به گزارش کد الکترونیک، خبرنگاران: رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: برندهای ایرانی جایگزین برندهای کره ای تا میانه تابستان محصولات خود را به بازار ارائه می دهند .

بازار لوازم خانگی ایران در تسخیر کدام کشورهاست؟ کدام برندها جانشین برندهای کره ای شده اند؟

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش کد الکترونیک مرتضی میری، در مصاحبه با خبرآنلاین اضافه نمود: اکنون برند جی پلاس جایگزین ال جی شده و در بازار هم عرضه می گردد. شرکت سام الکتریک که جایگزین سامسونگ است هم به تازگی تلویزیون های خود را عرضه نموده اما محصولات دیگری به بازار نداده است. طی مکاتباتی که با این شرکت داشتیم آنها قول دادند تا میانه تابستان محصولات کامل خود را به بازار عرضه نمایند.

این فعال حوزه لوازم خانگی در رابطه با قیمت محصولات خارجی گفت: به هر حال ممنوعیت واردات به شدت سبب افزایش قیمت آنها شده به گونه ای که مشتریان هم کمتر دنبال جنس خارجی می گردند. در این شرایط البته هنوز اندک اجناس خارجی وجود دارند. قیمت این محصولات بسیار گران است به طوری که نرخ یک ماشین لباسشویی معمولی آلمانی هم اکنون بیش از 20 میلیون تومان است.

او در رابطه با سهم کالاهای خارجی و ایرانی در بازار کنونی کشور تاکید نمود: در گذشته 70 درصد بازار ما در دست محصولات خارجی بود و برندهای ایرانی تنها سهم 30 درصدی داشتند. اکنون این سهم کاملا برعکس شده و 70 درصد بازار در دست برندهای داخلی است.

میری اضافه نمود: اغلب محصولات خارجی هم چون گذشته به سه کشور چین، کره جنوبی و آلمان تعلق دارد. گرچه اجناس ترکیه ای هم به بازار ایران وارد شدند ولی سهم تولیدات همسایه غربی به شدت نسبت به تولیدات سه کشور شاخص بازار ایران ناچیز است و به بیانی می توان گفت اجناس ترکیه ای در بازار لوازم خانگی ایران هنوز صندلی مهمی ندارد.

این فعال بازار لوازم خانگی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سهم قاچاق در محصولات خارجی بازار داخلی گفت: 20 درصد اجناس حاضر در بازار ثبت سفارش های گذشته هستند. یعنی در واقع تنها یک پنجم کالاهای خارجی موجود در بازار کاملا قانونی وارد شدند و نسبت به 80 درصد آن ظن قاچاق بودن را دارند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1196

به "بازار لوازم خانگی ایران در تسخیر کدام کشورهاست؟ کدام برندها جانشین برندهای کره ای شده اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار لوازم خانگی ایران در تسخیر کدام کشورهاست؟ کدام برندها جانشین برندهای کره ای شده اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید