ارائه آدرس تحریف نشده به نسل های آینده درباره دفاع مقدس بسیار مهم است

به گزارش کد الکترونیک، فرمانده کل ارتش تاکید نمود: یکی از موضوعات بسیار مهم در مباحث دفاع مقدس دادن آدرس درست و تحریف نشده به نسل های آینده است.

ارائه آدرس تحریف نشده به نسل های آینده درباره دفاع مقدس بسیار مهم است

به گزارش گروه سیاسی کد الکترونیک، امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی در آیین رونمایی از پنج جلد کتاب با عنوان روایت های ماندگار دفاع مقدس که صبح امروز در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) برگزار گردید، از مولفان این مجموعه ارزشمند قدردانی کرد.

موسوی با اشاره به اهمیت نشر و ترویج فرهنگ دفاع مقدس و جلوگیری از تحریف این گنجینه عظیم، گفت: بنده آگاه هستم که در گردآوری این مجموعه با چه سختی ها، موانع و مشکلاتی روبرو بودید و با تکیه بر همت والا و پافشاری این کار را ادامه و امروز به رونمایی از این 5 جلد کتاب منجر شده است.

وی اضافه کرد: البته تا به امروز 60 جلد از این مجموعه ارزشمند که به عنوان شناسنامه ارتش در دروان دفاع مقدس محسوب می گردد توسط فرماندهان، استادان و پیشکسوتان آجا جمع آوری شده است؛ که من به خاطر این کار عظیم و ارزنده از تک تک استادان، فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس که در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جهت تدوین این مجموعه مستقر شدند تشکر و قدردانی می کنم.

سرلشکر موسوی با اشاره به اینکه مجموعه 5 جلدی روایت های ماندگار دفاع مقدس با تحقیق مستمر، کنترل، اعتباربخشی و اثبات کلمه به کلمه تدوین شده و در حوزه تاریخ شفاهی جنگ هشت ساله و تبیین نقش ارتش در دفاع مقدس به رشته تحریر درآمده است، گفت: آگاه هستیم که شما عزیزان با حداقل امکانات به دنبال جمع آوری مستندات بودید و با دقت نظر کامل گام عظیمی را در راستای به نتیجه رساندن یک کار معتبر و ارزشمند برداشتید.

فرمانده کل ارتش تاکید نمود: یکی از موضوعات بسیار مهم در مباحث دفاع مقدس دادن آدرس درست و تحریف نشده و بکر به مخاطبان، بخصوص نسل های آینده است، راستا و فرآیندی را که دفاع مقدس طی نموده، آنجایی که منجر به پیروزی شده آنجایی که منجر به شکست شده حتی میزان بهره وری یک اقدام حتماً باید به نسل آینده منتقل گردد.

وی اضافه کرد: برای این کار احتیاج به یک مرجعی داشتیم که به لطف خدا با کوشش ما عزیزان به این مجموعه عظیم و ارزشمند دست یافتیم؛ چراکه این مجموعه سند معتبری از حضور فرماندهان و رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است که خود در میادین خون و نبرد حضور موثر داشتند و واژه های شجاعت، ایثار، شهادت و اسارت را معنا کردند.

امیر موسوی با تاکید بر اینکه باید پیروزیت ها و حتی ناپیروزیت های جنگ مورد ارزیابی و دقت نظر قرار گیرد، اعلام کرد: کلمه به کلمه این مجموعه می تواند در حوزه بازی های جنگ و ساماندهی و مشاوره تاکتیکی به عنوان اساس و مبنای راهبردی و آموزشی ارتش و نیرو های مسلح قرار گیرد و کاربرد داشته باشد.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: این مجموعه قطعا می تواند برای جوانان ما که در آینده صحنه های عملیات را بر عهده دارند ارزشمند و کاربردی باشد و همچنین خلا نداشتن یک مرجع چند وجهی را در حوزه دفاع مقدس پر کند.

وی اضافه کرد: امروز افسران و دانشجویان جوان ما بیش از هر کسی احتیاجمند این گونه مطالب هستند؛ چراکه باید نخبگان و فرماندهان جنگ خود را به همراه راستای که طی کردند بشناسند و از آنان تاسی کنند.

فرمانده کل ارتش در ادامه خاطر نشان کرد: دانشگاه های نظامی از جمله مهمترین آن ها که همین دافوس است باید همه جنبه ها و جزئیات را در اختیار داشته باشند تا بتوانند روی آن بحث کنند، تجزیه و تحلیل کنند و با استفاده از آن ها در بازی های جنگ و ارائه نظر های مشورتی در حوادث پیش روی راه حل های جدید و بهینه ارائه کنند.

وی اظهار کرد: دانشجویان این دانشگاه و سایر دانشگاه های نظامی باید مستنداتی در اختیار داشته باشند که با مطالعه آن ها کاملاً بر آنچه گذشت اشراف پیدا کند و با استفاده از این الگو های واقعی طراحی و فرماندهی اقدامات تاکتیکی، صحنه عملیات و صحنه جنگ را به خوبی انجام دهند. علاوه بر آن جوانان، دانشجویان دانشگاه های افسری و دافوس باید نخبگان قهرمانان نخبگان، قهرمانان و فرماندهان پیروز (و حتی ناپیروز) را بشناسند، ارزش کوشش، عرق ریختن، سختی کشیدن، کسب دانش و مهارت های نظامی را بدانند و با مطالعه سیره این قهرمانان و فرماندهان راه رسیدن به قله ها را ادامه بدهند.

امیر سرلشکر موسوی در انتها توضیح داد: این کار عظیم که در واقع استخراج رگه هایی از گنج جنگ است می تواند این خلأ را پر کند و با دادن آدرس صحیح و الگو های آزمایش شده، این دریچه جدید را بر روی پژوهشگران و علاقمندان و دانشجویان باز کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1372

به "ارائه آدرس تحریف نشده به نسل های آینده درباره دفاع مقدس بسیار مهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه آدرس تحریف نشده به نسل های آینده درباره دفاع مقدس بسیار مهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید