ادامه آشفتگی در پنتاگون؛ کیسینجر و آلبرایت اخراج شدند

به گزارش کد الکترونیک، در ادامه فرایند برکناری و استعفای مقامات ارشد وزارت دفاع آمریکا، چندین عضو بلندپایه گروه مشاوران سیاست گذاری دفاعی که در بین آنها نام دو وزیر امور خارجه اسبق آمریکا نیز دیده می شود از سمت های خود برکنار شدند.

ادامه آشفتگی در پنتاگون؛ کیسینجر و آلبرایت اخراج شدند

به گزارش گروه بین الملل کد الکترونیک، شبکه خبری سی ان ان روز پنج شنبه به نقل از منابع آگاه گزارش داد که دولت ترامپ در ادامه فرایند تغییرات گسترده در وزارت دفاع آمریکا که از 17 روز قبل با برکناری مارک اسپر وزیر دفاع این کشور آغاز شده، چندین عضو بلندپایه گروه مشاوران سیاست گذاری دفاعی آمریکا از جمله هنری کیسینجر و مادلین آلبرایت که از وزرای خارجه اسبق آمریکا هستند را برکنار کرده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی کد الکترونیک بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی کد الکترونیک بخوانید. (کلیک کنید)

منابع آگاه به سی ان ان گفته اند که برکناری اعضای ارشد گروه مشاوران سیاست گذاری دفاعی آمریکا در راستای سیاست پاکسازی وزرات دفاع آمریکا از شخصیت های امنیتی و کارشناسان سیاست خارجی و جایگزین کردن آنها با افراد وفادار به دونالد ترامپ اجرا شده است.

گروه مشاوران سیاست گذاری دفاعی یک گروه مشاوره خارج از وزارت دفاع آمریکاست که اعضای آن را مقامات بلندپایه سابق این کشور در حوزه های سیاست خارجی و امنیت ملی تشکیل می دهند.

بر اساس آنچه در پایگاه اینترنتی گروه مشاوران سیاست گذاری دفاعی آمریکا در خصوص فعالیت اصلی آن ذکر شده است، اعضای این گروه به وزیر دفاع و معاون وی در خصوص مسائل مرتبط با سیاست های دفاعی توصیه های مستقل و کارشناسی شده ارائه می کنند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1485

به "ادامه آشفتگی در پنتاگون؛ کیسینجر و آلبرایت اخراج شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه آشفتگی در پنتاگون؛ کیسینجر و آلبرایت اخراج شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید