احداث مخازن آب اضطراری برای مواقع بحرانی

به گزارش کد الکترونیک، نشست مشترک رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در نشست مشترک با شرکت آب و فاضلاب استان تهران پیرامون موضوعات مشترک برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

احداث مخازن آب اضطراری برای مواقع بحرانی

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، نشستی مشترک پیرامون حل موضوعات شهرداری تهران و شرکت آب و فاضلاب استان تهران با حضور سید آرش حسینی میلانی، رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، عطایی مدیر کل امور خدمات شهری، مختاری مدیرعامل سازمان بوستان ها، رحمان زاده شهردار منطقه 22، حبیب پوش پارس مدیرعامل شرکت خاکریز آب، شینا انصاری مدیرکل اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار، عنقایی مدیرکل اداره کل برنامه ریزی و توسعه امور خدمات شهری و... برگزار و درباره مباحث مشترک بحث و گفتگو شد.

حسینی میلانی: احداث مخازن آب اضطراری در سطح شهر تهران از اقدامات مهم محسوب می گردد

سید آرش حسینی میلانی، رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در این جلسه گفت: احداث مخازن آب اضطراری در سطح شهر تهران برای تامین آب مورد احتیاج در مواقع بحرانی خصوصا زلزله مورد تاکید شورا بوده است که در این راستا مطابق با هدف گذاری های انجام شده باید عملیات احداث آن شتاب بیشتری بگیرد.

او شرح داد: با تشکیل یک کارگروه و انجام هماهنگی های لازم، صرفه جویی در زمان مدیریت و پیشرفت کارها سرعت بیشتری گیرد.

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در ادامه اضافه نمود: این اقدام از اقدامات بسیار مهم محسوب می گردد که باید به خوبی اطلاع رسانی و بازنمایی گردد.

این عضو شورا بر لزوم آمادگی صددرصدی شهرداری تهران و ارگان های دیگر برای بارش های اواخر اسفندماه سال جاری و فروردین 1400 تاکید نمود.

یزدانی: تشکیل کمیته ویژه احداث مخازن آب اضطراری در راستای تسریع در انجام امور

در ادامه این جلسه مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، احداث مخازن آب اضطراری جهت استفاده در مواقع بحرانی در بوستان های مناطق 22گانه و با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان تهران در حال اجرا است.

یزدانی در ادامه گفت: پس از جانمایی های لازم 25نقطه در بوستان ها در دستور کار نهاده شد و تا به امروز عملیات احداث 17مخزن با پیشرفت بالای90درصدی در حال اجرا است و عملیات احداث مخازن دیگر نیز با پیشرفت کمی در حال اجرا است.

او در ادامه تاکید نمود: در جهت تسریع در پیشرفت فیزیکی احداث مخازن آب اضطراری کمیته ای متشکل از شهرداری و شرکت آب و فاضلاب استان تهران تشکیل گردد.

معاون شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود به عملیات جانمایی و احداث شیرهای هیدرانت سازمان آتش نشانی اشاره نمود و گفت: تا به امروز 8700 شیرهیدرانت در سطح مناطق 22گانه احداث شده است و 2000 شیر هیدرانت دیگر نیز در حال احداث است و مجموعا این تعداد باید به 12800 شیر هیدرانت افزایش یابد و باید هر محدوده از سطح شهر تهران دارای شیر هیدرانت باشد که در مواقع لزوم و بحرانی مورد استفاده قرار گیرد.

بختیاری: احداث مخازن آب اضطراری برای مواقع بحرانی از اقدامات ماندگار محسوب می گردد

محمدرضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران نیز در این جلسه با ذکر این نکته که اولویت ما برای احداث مخازن آب اضطراری، بوستان ها و بیمارستان ها بوده است، گفت: تعدادی از این مخازن جهت بهره برداری آماده افتتاح است و همزمان عملیات کلنگ زنی 70مخزن دیگر نیز شروع خواهد شد.

بختیاری در ادامه گفت: احداث مخازن آب اضطراری برای مواقع بحرانی از اقدامات ماندگار محسوب می گردد و با این اقدام مدل جدیدی از تهیه آب اضطراری در کلانشهر تهران به وجود آوردیم که می تواند الگویی برای سایر کلانشهرها باشد.

همچنین در این جلسه در مورد موضوعاتی چون لزوم تسریع در پیشرفت فاضلاب شهری در مناطق، رسیدگی ویژه به فاضلاب منطقه22،حوضچه تعدیل سیلاب،چشم انداز آبی منطقه22،شیرابه 11ایستگاه میانی، تصفیه خانه لوکال و... مطرح و در مورد مباحث فوق بحث و گفتگو شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1654

به "احداث مخازن آب اضطراری برای مواقع بحرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث مخازن آب اضطراری برای مواقع بحرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید