آمار مشخصی از منابع آلاینده هوا نیست

به گزارش کد الکترونیک، خبرگزاری خبرنگاران- رییس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: آمار مشخصی از منابع آلاینده هوا در دست نیست و نمی دانیم سهم هرکدام از این آلاینده ها به تفکیک چقدر است.

آمار مشخصی از منابع آلاینده هوا نیست

به گزارش خبرگزاری کد الکترونیک، سمیه رفیعی رییس فراکسیون محیط زیست در مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: به دلیل وظایف نظارتی مجلس در بحث آلودگی هوای شهر تهران و سایر کلانشهر ها از یک نیروگاه که از منابع آلوده نماینده پایتخت بود از نزدیک بازدید کردیم. استفاده از سوخت بدون استاندارد در این نیروگاه مشهود بود.

وی گفت: نمی توانم مصرف مازوت را رد کنم، اما گازوئیلی که در این نیروگاه مورد استفاده قرار می گرفت 120 برابر حد مجاز و استاندارد آلایندگی بیشتری داشت و این به معنای هجوم آلاینده هوای سمی به سمت شهر، اطراف نیروگاه و حتی کلانشهر تهران است.

رفیعی اضافه نمود: متاسفانه پدیده آلودگی هوا را سالیان زیادی تجربه نموده ایم و آمار ها و اظهار نظرات مختلفی که درباره منابع آلودگی و آلاینده در شهر های مختلف و کلانشهر ها می گردد متفاوت است.

وی گفت: یعنی وقتی که ما می خواهیم در مجلس موضوع آلودگی هوا را مورد آنالیز قرار دهیم آمار مشخصی در دست نیست و نمی دانیم که بالاخره کدامیک از منابع آلاینده سهم بیشتری در آلودگی هوا دارند و سهم هرکدام به تفکیک چقدر است که این اتفاق خوبی نیست.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس اضافه نمود: سالیان سال است که با این موضوع روبرو ایم و همچنان درباره الودگی هوا اظهار نظرات متفاوتی می گردد. ما در فراکسیون محیط زیست به جد پیگیر این مسئله هستیم و این حق طبیعی مردم است که از هوای تمیز و پاک برخوردار باشند.

به گزارش خبرگزاری کد الکترونیک به نقل از صدا و سیما، وی گفت: در عین حال حق مردم است که بدانند کدامیک از دستگاه ها مسئول و متولی این امر هستند و احیانا در انجام وظایفشان تخلف می نمایند. برای همین حق ما هم بصورت کاملا تخصصی پیگیر مسئله آلودگی هستیم و نتایج همه پیگیری هایمان را با کمال میل در اختیار مردم قرار خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1575

به "آمار مشخصی از منابع آلاینده هوا نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار مشخصی از منابع آلاینده هوا نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید