720 هکتار جنگل و مرتع کهگیلویه و بویراحمد در آتش سوخت

به گزارش کد الکترونیک، مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد از سوختن 720 هکتار از جنگل ها و مراتع این استان طی هفت ماهه سال جاری اطلاع داد.

720 هکتار جنگل و مرتع کهگیلویه و بویراحمد در آتش سوخت

به گزارش ایسنا، غلامحسین حکمتیان اصل مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این خبر گفت: در این مدت 69 مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع استان اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه این افزایش به علت بارندگی در فصل بهار و رشد علوفه در سطح استان بوده است، گفت: البته پیش بینی ما افزایش بیشتر از این مقدار بود که نشان می دهد سال جاری ساماندهی بهتری شده است. البته نیروهای عملیاتی ما، مشارکت مردم و همکاری دستگاه های در کنترل آتش سوزی ها و حضور به موقع آتش سوزی ها موثر بوده است.

مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: در این مدت بیشتر آتش سوزی ها را در جنگل ها و مراتع شهرستان های باشت و گچساران داشته ایم.

حکمتیان اصل با بیان اینکه که در هفت ماهه سال قبل 350 هکتار جنگل و مرتع استان طعمه حریق شده بود، توضیح داد: در سال 96 حدود 750 هکتار از جنگل ها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد در آتش سوخت. وی با بیان اینکه بیشتر عامل آتش سوزی جنگل ها و مراتع استان عامل انسانی بوده است، ادامه داد: در برخی موارد آتش سوزی ها عمدی بوده است.

مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان نمود: متاسفانه سال جاری تعداد زیادی آتش سوزی جنگل ها و مراتع بر اثر آتش زدن پسماند مزارع بوده است که این آتش زدن های مزارع خلاف بوده و باید جهاد کشاورزی علیه این افراد پرونده قضایی تشکیل می داد اما این کار به نحو مطلوب انجام نشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 22 آذر 1398 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 646

به "720 هکتار جنگل و مرتع کهگیلویه و بویراحمد در آتش سوخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "720 هکتار جنگل و مرتع کهگیلویه و بویراحمد در آتش سوخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید