گردشگری غار؛ اولویت میانمار برای جذب بازدیدکنندگان بین المللی

به گزارش کد الکترونیک، یکی از جنبه های ناشناخته گردشگری میانمار، گردشگری غار است که برای توسعه، نیازمند توجه دولت است.

گردشگری غار؛ اولویت میانمار برای جذب بازدیدکنندگان بین المللی

مقامات گردشگری میانمار در حال برنامه ریزی برای توسعه یک غار آهکی قدیمی، به نام Hpa Baung، در شهرستان کیاکمارو (Kyaikmaraw)، استان مون (Mon)، هستند تا آن را ظرف یک سال به عنوان منطقه زیست محیطی مناسب برای گردشگری معرفی نمایند. یک چشمه مصنوعی هم به عنوان بخشی از این سایت گردشگری طبیعت گردی ایجاد خواهد شد.

غار آهکی Hpa Baung یکی از بزرگ ترین گونه های طبیعی این استان در این نوع است که تحت نظارت اداره باستان شناسی، موزه ی ملی و کتابخانه از آن محافظت می گردد. اداره گردشگری میانمار کوشش می نماید تا نظر مثبت دولت را برای انجام این پروژه جلب کند.

به گفته اداره جنگلداری میانمار، شاید غار Hpa Baung و 180 هکتار از منطقه ها اطراف آن، به عنوان منطقه ها ملی محافظت شده جنگلی توسعه داده شوند. در همین حال، مقامات بعلاوه تصمیم گرفته اند که در صورت مطمئن شدن از آسیب ندیدن محیط طبیعی منطقه، گردشگری در یک غار آهکی باستانی دیگر، به نام Esathara، در Hpa-a، استان کایین شرقی (eastern Kayin)، را توسعه ببخشند.

HPA-a یک منطقه مهم و بسیار مورد توجه در استان کایین است. این منطقه محل برگزاری آداب و سنت های فرهنگی استان و منزلگاه غارهای طبیعی، آبشارها، چشمه های آب گرم و نقاط گردشگری دیگری است که HPA-a را مفتخر به دریافت جایزه گردشگری پایدار ASEAN در سال 2018 نموده است.

منبع: کجارو / travelandtourworld.com
انتشار: 6 اسفند 1400 بروزرسانی: 6 اسفند 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 2115

به "گردشگری غار؛ اولویت میانمار برای جذب بازدیدکنندگان بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری غار؛ اولویت میانمار برای جذب بازدیدکنندگان بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید