پلوسی: جمهوریخواهان مایه ننگ مجلس نمایندگان شدند

به گزارش کد الکترونیک، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اعضای جمهوریخواهی را که خواهان ابطال نتیجه انتخابات در چهار ایالت شده بودند، مایه ننگ کنگره توصیف کرد.

پلوسی: جمهوریخواهان مایه ننگ مجلس نمایندگان شدند

پلوسی شنبه در تارنمای رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه ای با اشاره به رأی دیوان عالی این کشور، اظهار داشت: دیوان عالی بدرستی شکوائیه افراطی، غیرقانونی و غیردموکراتیک حزب جمهوریخواه برای لغو اراده میلیون ها رأی دهنده آمریکایی را رد کرد.

به نوشته وی، 126 عضو جمهوریخواهی که این شکوائیه را امضا کردند، مایه ننگ مجلس نمایندگان شدند. آنها به جای پایبندی به سوگند خود برای حمایت و دفاع از قانون اساسی، کوشش کردند تا قانون اساسی را زیر سؤال برده و اعتماد عمومی به نهادهای مقدس دموکراتیک ما را تضعیف نمایند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ادامه داد: همه گیری کرونا می تازد. حدود 300 هزار نفر جانشان را از دست داده و ده ها میلیون نفر شغل خود را از دست داده اند. نابودی این ویروس به اقدام قوی و متحد احتیاج دارد و جمهوریخواهان باید یکبار برای همواره به زیر سؤال بردن انتخابات را سرانجام دهند؛ فوراً.

دیوان عالی آمریکا عصر آدینه شکوائیه مورد حمایت دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور برای ابطال پیروزی جو بایدن را رد کرد.

این شکوائیه که از سوی ایالت تگزاس مطرح شده بود، مورد حمایت 17 ایالت دیگر جمهوریخواه قرار گرفته بود و شماری از اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان نیز آن را امضا نموده بودند.

این شکوائیه از دیوان عالی آمریکا می خواست؛ با تعویق نشست برگزینندگان که قرار است دوشنبه، رئیس جمهوری بعدی آمریکا را به طور رسمی مشخص نمایند، آرای چهار ایالت میشیگان، ویسکانسین، پنسیلوانیا و جورجیا را باطل اعلام کند.

در زمان حاضر، جو بایدن با کسب 306 رأی الکترال در برابر 232 رأی الکترال ترامپ، به فزونی دست یافته است و در حال معرفی کابینه و مقامات آینده آمریکاست. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1530

به "پلوسی: جمهوریخواهان مایه ننگ مجلس نمایندگان شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی: جمهوریخواهان مایه ننگ مجلس نمایندگان شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید