موافقت اپل با بازگشت پارلر به اپ استور

به گزارش کد الکترونیک، اپل به شرکت شبکه اجتماعی پارلر که سیاستهای نظارتی خود را تغییر داد، اجازه داد به فروشگاه برنامه این شرکت بازگردد.

موافقت اپل با بازگشت پارلر به اپ استور

اپل در نامه ای به کنگره آمریکا، به سناتورها اطلاع داد که این شرکت تغییراتی که پارلر از زمان ممنوع شدن در اپلیکیشن خود صورت داده است را تایید کرده است. این نامه خطاب به مایک لی، سناتور جمهوریخواه یوتا و کن باک، کننده جمهوریخواه کلرادو ارسال و در آن اعلام شد پارلر آپدیتهایی را در برنامه خود و سیاستهای نظارت بر محتوا را پیشنهاد کرده است.

سناتور باک در حساب توییتر خود بازگشت پارلر به فروشگاه برنامه اپل را یک پیروزی برای آزادی بیان خواند.

پارلر در ژانویه در پی کوتاهی در مقابله با نفرت پراکنی و تشویق به خشونت توسط راستگرایان افراطی پس از حمله به ساختمان کنگره آمریکا، با ممنوعیت روبرو شد. شرکتهای دیگری نظیر گوگل کلود و آمازون وب هم از این شرکت فاصله گرفتند.

پارلر جایگزینی برای پلتفرمهای شبکه اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر شناخته شده و خود را جامعه ای متعهد به آزادی بیان توصیف کرده است. توییتر و فیس بوک در یک سال گذشته علیه بعضی از جمهوریخواهان مانند دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا اقداماتی انجام دادند. توییتر ماه مه گذشته که ترامپ ادعای بی پایه و اساسی درباره انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 و احتمال تقلب در آن را بیان کرد، برچسبهای راستی آزمایی را به توییتهای وی افزود.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، تلاش پارلر برای بازگشت به فروشگاه برنامه اپل در فوریه با مخالفت روبرو شد و اپل گفت همچنان شاهد ادامه زبان نفرت پراکنی و نمادهای نازی در این پلتفرم است. سخنگوی پارلر اواسط مارس به بیزنس اینسایدر گفت: این اپلیکیشن در تلاش برای مقابله با چنین محتوایی از طریق نظارت انسانی و تغییرات الگوریتمی است. وی همچنین ابراز خوش بینی کرده بود که اپل با حمایت از انتخاب کاربرانی که متفاوت فکر می کنند، خود را از سایر شرکتهای بزرگ فناوری متمایز کند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1763

به "موافقت اپل با بازگشت پارلر به اپ استور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت اپل با بازگشت پارلر به اپ استور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید