شرایط خلیج فارس در نشست آینده شورای امنیت آنالیز می گردد

به گزارش کد الکترونیک، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز در کنفرانس خبری خود اعلام نمود: در نشست آینده شورای امنیت سازمان ملل پیرامون شرایط خلیج فارس بحث و آنالیز می گردد.

شرایط خلیج فارس در نشست آینده شورای امنیت آنالیز می گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری کد الکترونیک، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز در کنفرانس خبری خود اعلام نمود: در نشست آینده شورای امنیت سازمان ملل پیرامون شرایط خلیج فارس بحث و آنالیز می گردد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در این باره گفت: یکی از موضوعات اصلی، بحث درباره شرایط خلیج فارس خواهد بود. صحبت در این موضوع به دلیل فرایند رو به رشد بحران در منطقه است. همچنین، اعمال فشار حداکثری آمریکا بر ایران و کوشش این کشور برای تضعیف اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در ارتباط با برنامه هسته ای ایران نیز از موضوعات بحث نشست آینده است.

ماریا زاخارووا در این باره افزود: هدف از این نشست آنالیز دقیق راه های ایجاد روابط منطقه ای بر اساس اصول همکاری متقابل و سودمند، با در نظر دریافت منافع طرف های ذی نفع است. ما متقاعدیم که مفهوم امنیت جمعی روسیه در منطقه خلیج فارس می تواند به مبنایی قابل اعتماد برای شکل گیری جو اعتماد و یک معماری امنیتی واقعی فراگیر در منطقه تبدیل گردد.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1378

به "شرایط خلیج فارس در نشست آینده شورای امنیت آنالیز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط خلیج فارس در نشست آینده شورای امنیت آنالیز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید