واعظ آشتیانی : منتقدان مهدی ترابی فرق ریا و قدرشناسی را نمی دانند

به گزارش کد الکترونیک، مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: آن هایی که رفتار پسندیده و قدرشناسانه مهدی ترابی را ریاکاری می دانند قطعا سخت در اشتباهند، چون هنوز فرق ریا و قدرشناسی را متوجه نشده اند.

واعظ آشتیانی : منتقدان مهدی ترابی فرق ریا و قدرشناسی را نمی دانند

به گزارش گروه رسانه های کد الکترونیک، اقدام جالب توجه مهدی ترابی مهاجم تیم پرسپولیس پس از گلزنی به پیکان و نشان دادن نوشته زیر لباسش که تنها راه نجات کشور را اطاعت از رهبری دانسته است، با واکنش های متفاوتی از سوی مخاطبان فوتبالی و غیرفوتبالی به همراه داشت.

امیررضا واعظی آشتیانی درباره اقدام اخیر مهدی ترابی و حملاتی که بعضی فرصت طلب در فضای مجازی درباره اش به راه انداخته اند با خبرگزاری دانشجو حرف زد و گفت: ای کاش همه مانند مهدی ترابی ها باشند که ارزش برای ارزشهای انقلاب و نظام و رهبری قائل هستند و اگر کسی به چنین رفتارهایی احترام بگذارد، نشان دهنده این است که درک ما از اتفاقات اجتماعی اطرافمان بالا رفته است.

وی ادامه داد: ترابی یک کار دلی و خودجوش را انجام داده و ای کاش همه به این شکل وفاداری شان به وطن، مملکت و رهبری شان را نشان بدهند. متأسفانه ما در بعضی رشته های ورزشی مان نگاه می کنیم و می بینیم که وقتی ایستاده اند و سرود ملی مملکت نواخته می گردد یا بلد نیستند آن را بخوانند که این به خودی خود باید از نظر فرهنگی به آن پرداخته گردد. بعضی هم تکلیف خودشان را در نوع ایستادن نمی دانند! آیا باید با موهایش بازی کند؟ باید بالا و پایین بپرد؟

قائم مقام اسبق وزارت ورزش و جوانان بیان نمود: وقتی این مسأله را با ورزشکاران دیگر کشورها، چه مسلمان چه غیرمسلمان قیاس می کنیم که بعضی هنگام نواخته شدن سرود ملی کشورشان از بس شوق پیدا می نمایند و اشک می ریزند ولی ما می بینیم در بین بعضی ورزشکاران ما این نیست! نه تنها شوق نمی نمایند بلکه رفتار نامتعارف دارند!

واعظی آشتیانی اضافه کرد: الان محمد صلاح به عنوان یک جوان مسلمان مصری در دنیا چهره شده است. چرا ورزشکاران ما از موقعیت های بین المللی که برایشان پیش می آید در جهت ترویج دین و اعتقادات شان استفاده ننمایند؟ به جای خالکوبی و یکسری مسایلی که نشان دهنده یک فرهنگ غربی و فرهنگی که جایگاهی در بین مردم ما ندارد بیایند به ارزشهای نظام توجه نمایند.

وی با اشاره به نمونه های مشابه طی سالهای اخیر تأکید کرد: ما قبلا داشتیم محمد انصاری ها که علاقمندی شان به نظام را نشان دادند یا مهدی طارمی ها که ضمن حمایت از اقدامات رهبری، حمله رژیم اشغالگر قدس به نوار غزه را محکوم نموده بود. اینها ارزشمند هستند و کارهای زیبایی است و ربطی به ریا ندارد! چطور اگر کسی این کار را بکند ریاست اگر نکند ریا نیست! اگر ریا نیست چرا خودشان این قبیل اقدامات ارزشی را انجام نمی دهند؟ اینها ریا نیست بلکه باورهای یک فرد است که باید مورد احترام واقع گردد. همانطور که می گوییم افکار دیگران برای ما قابل احترام است باید این تحمل را داشته باشند. ما یا می خواهیم از اینطرف بام بیافتیم یا از آنطرف بام!

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: لذا من باورم این است که کار آقای ترابی یک کار بسیار ارزشمند و نشانه یک ورزشکار فداکار و یک ورزشکار مسلمان و کسی است که به مملکت و کشورش اعتقاد دارد و به مسایل درون کشورش توجه دارد. نگاه به رهبری و نظام برایش ارزشمند است و کاملا درک نموده امروز و در این تلاطم سیاسی که در دنیا وجود دارد رهبری ماست که این کشتی را در این دریا به ساحل آرامش می رساند. این پسر به عنوان یک جوان دوست داشته تشکرش را به عنوان نسل جوان از رهبری نظام داشته باشد و از فداکاری هایی که در کشورش شده قدردانی کند و من واقعا چنین جوانی با چنین ویژگی هایی را ستایش می کنم. این افراد برایم کاملا قابل احترام هستند و نشانه هایی از یک جوان انقلابی می دانم.

واعظی آشتیانی در این باره که بعضی ترابی را با وریا غفوری و اقدامات سیاسی اخیرش قیاس نموده اند و معتقدند دغدغه های غفوری زمین تا آسمان با ترابی متفاوت است شرح داد: مسایل اعتقادی و مسایل مربوط به ارزش ها و مسایل اینچنینی برای آحاد مردم وجود دارد ولی اینکه ورزشکاری یا سلبریتی بیاید دخالت در اموری کند که نه آگاهی اش را دارد نه دانشش را دارد متفاوت است. در حقیقت این حرکت آقای ترابی یک حرکت قدردانی از ارزش های نظام و انقلاب است. به هر صورت در کشورمان کاستی هایی وجود دارد و کسی منکرش نیست.

وی اضافه کرد: شما حتی در جامعه اروپایی که بعضی از آن به مدینه فاضله یاد می نمایند که تفکری پوچ در آن وجود دارد هم کمبودهایی می بینید و این نیست که همه چیز در آنجا گل و بلبل است. لذا یک عده هستند که دوست دارند نقش سلبریتی ها را بازی نمایند و حرفهایی بزنند و به موضوعاتی بپردازند که در قواره فکری شان نیست و اتفاقا انتقاد به این دسته افراد وارد است که موضوعاتی را که کمترین اطلاعاتی از آنها دارند به آن ورود می نمایند و مدعی می شوند اما در عمل وقتی با آنها حرف می زنید یک خط تحلیل درباره آن نمی توانند داشته باشند.

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال بیان نمود: اتفاقا اگر بناست انتقادی گردد یا ریایی گردد این افراد ریا می نمایند. آدم های بی دانش ریا می نمایند نه فردی که با یک طینت پاکیزه و آن هم فقط به خاطر وطنش، به خاطر ارزش های نظامش می آید و موضوعی را مطرح می نماید که قابل قدرشناسی است. عموم مردم این رفتارها را دوست دارند. دوست دارند ورزشکاران شان در رشته های مختلف پیغام آور کشورشان به دیگر ممالک دنیا باشند.

واعظی آشتیانی ادامه داد: امروز محمد صلاح سمبل مردم مصر شده است. چرا ما نباید چنین سمبل هایی داشته باشیم؟ ما شاهدیم بعضی لژیونرهای ما وقتی به خارج از کشور می روند هویت اولیه شان را هم فراموش می نمایند. البته بعضی را مدنظر دارم. حتی فراموش می نمایند مسلمانند و چه چیزهایی مباح است چه چیزهایی گناه !

وی تأکید کرد: اما علت اینکه من درباره محمد صلاح که یک مصری اهل سنت است حرف می زنم دلیل دارد. او سنی است ولی رفتارش رفتار یک مسلمان خوب است و اینجا دیگر شیعه و سنی نداریم و بحث، بحث مسلمانی است که هر موقع گل می زند سجده می نماید. وقتی بهترین حضور اخلاقی را در میادین ورزشی از خودش نشان می دهد در سطح اروپا چشم های بیشماری او را می بینند. چرا ما نباید ترابی هایی اینچنینی داشته باشیم؟

منبع : مشرق

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 628

به "واعظ آشتیانی : منتقدان مهدی ترابی فرق ریا و قدرشناسی را نمی دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واعظ آشتیانی : منتقدان مهدی ترابی فرق ریا و قدرشناسی را نمی دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید