هشدار هواشناسی ، کاهش دما و بارش برف و باران

به گزارش کد الکترونیک، سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه ای ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از کاهش دما در بعضی مناطق اطلاع داد.

هشدار هواشناسی ، کاهش دما و بارش برف و باران

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش کد الکترونیک، بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی پنجشنبه 14 آذرماه بارش باران و در ارتفاعات بارش برف برای استان های گیلان، مازندران و گلستان، بارش باران و برف برای استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، خراسان شمالی، شمال غرب خراسان رضوی، ارتفاعات استان های تهران، البرز و قزوین و بارش باران در بعضی مناطق همراه با رعد و برق و وزش باد برای شرق خلیج فارس و پاره ای از نقاط تنگه هرمز پیش بینی می گردد.

آدینه 15آذر ماه بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در استان های گیلان، غرب مازندران، بارش باران و برف در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، همدان، مرکزی، قم، لرستان، غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، قزوین، البرز، تهران، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات خوزستان و ارتفاعات کهگیلویه و بویراحمد و بارش باران، در بعضی مناطق همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد تگرگ در استان های خوزستان، غرب بوشهر، غرب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و غرب خلیج فارس رخ می دهد.

شنبه 16 آذرماه بارش باران و در ارتفاعات بارش برف برای استان های گیلان، غرب مازندران، ارتفاعات گلستان، بارش باران و برف برای استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، همدان، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، قم، لرستان، اصفهان، قزوین، البرز، تهران، نیمه غربی سمنان، ارتفاعات خوزستان و ارتفاعات کهگیلویه و بویراحمد، ارتفاعات فارس و ارتفاعات ایلام و بارش باران در بعضی مناطق همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد تگرگ برای استان های خوزستان، بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، خلیج فارس و دریای عمان پیش بینی می گردد.

یکشنبه 17 آذرماه بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در استان های گیلان، مازندران، گلستان، بارش باران و برف در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، همدان، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، قم، لرستان، اصفهان، فارس، قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، نوار شرقی یزد، ارتفاعات خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد و بارش باران در بعضی مناطق همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد تگرگ در نیمه شرقی خوزستان، بوشهر، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، نیمه جنوبی کرمان، خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان اتفاق می افتد.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی آبگرفتگی معابر عمومی، متلاطم شدن دریای خزر، متلاطم و مواج شدن خلیج فارس و دریای عمان، احتمال برخورد صاعقه و لغزندگی جاده ها، مه آلودگی و کولاک برف و اختلال تردد در محورهای مواصلاتی پیش بینی و توصیه می گردد که از تردد غیر ضروری به ویژه در جاده های مواصلاتی خارج از شهر اجتناب، از صعود به ارتفاعات پرهیز، برای حفظ محصولات کشاورزی، کنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه ها، مرغداری ها و دامداری ها اقدامات لازم انجام گردد و سایر اقدامات پیشگیرانه صورت گیرد و تمهیدات لازم انجام گردد.

سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه دیگری از مواج و متلاطم شدن دریای خزر خبرداد. بر این اساس از اوایل وقت پنجشنبه (14 آذرماه) وزش باد شدید و مواج شدن دریا در مناطق ساحلی و فراساحلی پیش بینی می گردد و از اوایل وقت پنجشنبه تا اواخر وقت ارتفاع موج به 1.5 تا 2 متر افزایش می یابد. اوایل وقت آدینه (15 آذرماه) تا اواخر وقت ارتفاع موج به یک تا 1.5 متر افزایش می یابد بنابراین نسبت به خودداری از تردد شناورهای سبک و صیادی و اتخاذ سایر اقدامات پیشگیرانه توصیه می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 726

به "هشدار هواشناسی ، کاهش دما و بارش برف و باران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی ، کاهش دما و بارش برف و باران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید