هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در غرب کشور

به گزارش کد الکترونیک، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نسبت به وقوع رگبار و رعدوبرق و کاهش دما در غرب کشور هشدار داد.

هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در غرب کشور

به گزارش کد الکترونیک سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: نفوذ سامانه بارشی از بعدازظهر فردا (12 آبان ماه) موجب وقوع رگبار و رعد و برق و کاهش دما در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه می گردد. این شرایط جوی تا شب سه شنبه (13 آبان ماه) ادامه می یابد.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی احتمال آبگرفتگی معابر، لغزندگی سطح جاده ها و کاهش دید وجود دارد بنابراین نسبت به احتیاط در تردد جاده ای، احتیاط در صعود به ارتفاعات و تنظیم دما و تهویه مناسب در گلخانه ها، مرغداری ها و دامداری ها توصیه می گردد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ دیگری با اشاره به شرایط جوی بعضی استانه ای غربی کشور طی دو روز آینده آورده است: در این شرایط احتمال وارد شدن خسارت به محصولات کشاورزی شامل سیب، چغندر قند، ذرت علوفه ای و انار وجود دارد.

این سازمان توصیه می نماید که در استان آذربایجان شرقی تسریع در برداشت سیب و انتقال به انبارها بویژه در شهرستان مراغه و پوشش دهی صندلی های تهیه کشمش بویژه در شهرستان ملکان، در استان آذربایجان غربی تسریع در برداشت چغندر قند و ذرت علوفه ای و در استان کردستان تسریع در برداشت سیب زمینی و انار و انتقال به انبارصورت گیرد.

به گزارش کد الکترونیک، زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می نماید به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1427

به "هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در غرب کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در غرب کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید