نخستین گردهمایی حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان در شیراز برگزار گردید

به گزارش کد الکترونیک، خبرنگاران: نخستین گردهمایی حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان به میزبانی آب منطقه ای فارس در شیراز برگزار گردید.

نخستین گردهمایی حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان در شیراز برگزار گردید

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش کد الکترونیک از شیراز و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان فارس، این گردهمایی با حضور معاونان برنامه ریزی، مدیران دفاتر بهبود مدیریت و روسای فناوری اطلاعات شرکت های آب منطقه ای این حوضه به میزبانی آب منطقه ای فارس در حال برگزاری است. این گردهمایی در راستای سیاست گذاری شرکت مدیریت منابع آب ایران مبنی بر برنامه ریزی منابع آب به صورت حوزه ای و در قالب حوضه های آبریز برگزار می گردد.

600 میلیون متر مکعب کسری مخازن آب های زیرزمینی

حمیدرضا دهقانی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای فارس، در این گردهمایی با تشریح وضعیت کلی منابع آب استان فارس به بیان سیمای آب فارس پرداخت و با اشاره به اینکه متوسط بارندگی استان از 334 میلی متر به 304 میلی متر طی 7 سال خشکسالی کاهش یافته، کسری مخازن آب های زیرزمینی را 600 میلیون متر مکعب مطرح نمود و گفت: از سال 86 وارد دوره بحران خشکسالی شده ایم و سال گذشته نسبت به میانگین بلندمدت با 28 درصد کاهش بارندگی روبه رو بوده ایم.

دهقانی با تاکید بر فعالیت گسترده در راستای مدیریت منابع آب اعلام کرد: فعالیت متخلفان در برداشت از آب های زیرزمینی اثرات غیرقابل جبرانی در قالب فرونشست زمین و افت سطح دشت ها حداقل به میزان 5 متر به همراه داشته که ما سعی نموده ایم با مدیریت دقیق و ترغیب بهره برداران به کشت های جایگزین و تغییر الگوی کشت این روند در استان بهبود یابد.

مدیرعامل آب منطقه ای همچنین از پر کردن 714 چاه غیرمجاز در 4 ماه در استان فارس اطلاع داد و با اشاره به حمایت های قابل توجه استاندار، مسئولان محلی، قوه قضائیه، نیروی انتظامی و شورای روستاها در این زمینه گفت: این روند در سایر شهرستان ها در حال اجراست و با یاری و استقبال مردم استان کار ادامه می یابد.

ج

منبع: تسنیم
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 402

به "نخستین گردهمایی حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان در شیراز برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین گردهمایی حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان در شیراز برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید