غرفه های غذاهای خیابانی در گذر سی تیر پلمپ شدند

به گزارش کد الکترونیک، تعدادی از غرفه های غذاهای خیابانی در گذر سی تیر پلمپ شدند که نگین گطمیری، مجری این گذر گردشگری، توضیحاتی در این باره داده است.

غرفه های غذاهای خیابانی در گذر سی تیر پلمپ شدند

نگین گطمیری، مجری گذر گردشگری خیابان سی تیر، توضیحاتی در مورد پلمپ شدن برخی از غرفه های فروش غذاهای خیابانی داده است. وی با اشاره به مسائل زیادی که از زمان رونق گرفتن این خیابان با آن روبرو شدند گفت:

از روز گذشته تا به امروز تعدادی از غرفه های گذر سی تیر از طریق اتحادیه اغذیه فروشان پلمب شده که روز گذشته هفت غرفه پلمب شد و حالا نیز ماموران مربوطه برای پلمب تعداد دیگری از غرفه ها به این گذر آمدند.

گطمیری گفت از اتحادیه اغذیه فروشان و دکه داران درخواست جواز کسب کردیم که به دلیل نداشتن سند مالکیت و پلاک ثبتی غرفه ها، با این درخواست موافقت نشده است. این درحالی است که غرفه های مشابه سی تیر، در پل طبیعت و بام لند مشغول به فعالیت هستند و سند و پلاک ثبتی ندارند.

او با اشاره به اینکه 27 غرفه در سی تیر فعال است که بخش عمده آن ها مربوط به فروش غذا هستند گفت:

اگر فرایند پلمب غرفه ها ادامه داشته باشد 800 نفر بیکار می شوند.

گطمیری با بیان اینکه اتحادیه اغذیه فروشان برای کسب مجوز با گذر سی تیر همکاری نکرد، اظهار کرد:

من از خدا می خواهم که فرایند کاریمان در چارچوب حدود قانونی باشد؛ اما با اینکه دو سال است درخواست داده ایم با جواز ما موافقت نمی شود.

خیابان سی تیر یا خیابان قوام السلطنه سابق، خیابانی در منطقه 12 شهر تهران است. خیابان سی تیر که از خیابان های قدیمی تهران به شمار می رود به دلیل قرار داشتن کلیسای انجیلی (پطرس مقدس)، کنیسه حییم و آتشکده زرتشتی آدریان که جزو جاهای دیدنی تهران به شمار می فرایند، به خیابان ادیان معروف است و نامش برگرفته از قیام 30 تیر است. امروزه این خیابان به خاستگاه غذاهای خیابانی و زندگی پرشور و هیجان شبانه تبدیل شده است.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اسفند 1400 بروزرسانی: 21 اسفند 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 2131

به "غرفه های غذاهای خیابانی در گذر سی تیر پلمپ شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غرفه های غذاهای خیابانی در گذر سی تیر پلمپ شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید