عرضه 25 هزار خودرو در عید فطر

به گزارش کد الکترونیک، نشست کمیته خودرو با حضور حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیران عامل ایران خودرو و سایپا با دستورالعمل فروش محصولات این دو گروه خودروسازی در ایام عید سعید فطر آغاز شد.

عرضه 25 هزار خودرو در عید فطر

به گزارش فارس، در این جلسه مباحث مرتبط با فروش خودرو، افزایش تولید خودرو و به کارگیری شیوه های ویژه فروش به منظور کاهش حضور دلالان در بازار خودرو مطرح می شود.

یکی از مسائل مورد بحث در جلسه امروز کمیته خودرو، عرضه 25 هزار دستگاه انواع خودرو هم زمان با ایام عید سعید فطر است که این اقدام می تواند بر کاهش قیمت خودرو در بازار و کاهش دلال بازی اثرگذار باشد.

ممکن است در جلسه امروز موضوع ابلاغ قیمت نهایی خودرو ها نیز مطرح شود.

سیاست های فروش با هدف حذف دلالی در بازار خودرو

طبق سیاست هایی که قبلاً توسط عباس تابش رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام شده، محدودیت هایی برای ثبت نام متقاضیان خرید خودرو در نظر گرفته شده که بر این اساس، متقاضیان خرید و ثبت نام خودرو های پیش فروش نباید دارای پلاک های جاری باشند و این موضوع از نیروی انتظامی استعلام می شود.

همچنین سند خودرو های جدید به مدت یک سال در رهن باقی می ماند و این امر مخصوصا در فروش های فوق العاده رعایت می شود. در عین حال، برای متقاضیان خرید خودرو های پیش فروش شرط سنی هجده سال و همچنین داشتن گواهینامه مشخص شده است و در صورتی که خودرو پس از سه ماه به خدمات پس از فروش و کنندگی های مجاز برای سرویس های اولیه توسط خریدار ارجاع نداده نشود، حتما گارانتی خودرو باطل می شود.

در عین حال، به گفته مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صنعت، از این پس فروش فوق العاده، پیش فروش و مشارکت در تولید سه روش فروش خودرو خواهد بود و بر این اساس، 60 درصد از تولید خودروسازان به ایفای تعهدات جاری و معوق اختصاص می یابد.

وی گفت: یکی از روش های فروش خودرو قرعه کشی است، بر این اساس که سایت فروش خودرو در زمان اعلام پیش فروش به مدت یک هفته باز می شود و تمامی متقاضیان که شرایط ثبت نام بر اساس دستورالعمل سازمان حمایت را دارند، قادر به ثبت نام و واریز وجه خواهند بود. بعد از تکمیل فرایند ثبت نام، قرعه کشی انجام خواهد شد و کسانی که اسم آن ها در قرعه اعلام می شود، پس از مدت سه ماه خودروی خود را دریافت خواهند کرد.

به گفته صادقی نیارکی، کسانی که نام آن ها در قرعه کشی نبوده است، می توانند تقاضای وجه کنند و طی مدت مشخص و مشخص شده، وجه ثبت نامی به حساب آن ها بازگردانده می شود، ضمن اینکه متقاضی می تواند پول خود را برای خرید های بعدی نیز محفوظ نگاه دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1263

به "عرضه 25 هزار خودرو در عید فطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه 25 هزار خودرو در عید فطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید