سلطانی فر: بانوان در جاکارتا موفق بودند ، پنچاک سیلات برای اندونزی مزرعه ای از طلا بود

به گزارش کد الکترونیک، سلطانی فر به تمجید از نتایج بانوان در جاکارتا پرداخت. این در حالی است که در بخش انفرادی بانوان ایران حتی یک مدال طلا هم نتوانستند کسب نمایند و تنها مدال طلای بانوان متعلق به تیم کبدی است.

سلطانی فر: بانوان در جاکارتا موفق بودند ، پنچاک سیلات برای اندونزی مزرعه ای از طلا بود

به گزارش کد الکترونیک ، وزیر ورزش و جوانان با اشاره به پنجمی ایران در بازی های آسیایی جاکارتا ، به انتقاد از ورود رشته پنجاک سیلات به این دوره از بازی ها پرداخت.

مسعود سلطانی فر درباره نتایج کاروان ایران در بازی های آسیایی با اشاره به رضایت ریاست جمهوری از عملکرد کاروان ایران گفت: خوشبختانه نتایج جوانان سربلند و بخصوص بانوان کاروان ایران تا امروز رضایت مردم و مسئولان کشور را بدنبال داشته است و باید بگویم صندلی واقعی ایران الان باید مکان چهارم بازی ها باشد.

او با اشاره به رده چهارمی ایران ادامه داد: با نگاهی به برنامه رشته های ورزشی پیش از آغاز مسابقات سه رشته مدال آور ما شامل کشتی، تکواندو و بوکس برخی اوزان مدال آور خود را در برنامه این مسابقات از دست داد و این اولین کوشش میزبان برای رسیدن به سکوی چهارمی بود و در ادامه هم شورای المپیک آسیا با اضافه کردن رشته ای با قدمت کم در مسابقات قهرمانی آسیایی بنام پنچاک سیلات توانست مزرعه ای از طلا برای میزبان ایجاد کند و تاکنون 11 طلا در این رشته گرفته است.

سلطانی فر همچنین با تاکید بر درخشش ورزشکاران ایرانی به تمجید از نتایج کبدی پرداخت: با همه این تمهیدات بازهم ورزشکاران و جوانان ایران خوش درخشیدند و شما دیدید در رشته کبدی تیم مردان و زنان ایران با شکست قهرمان دنیا برای نخستین بار در تاریخ ورزش کشور یک رشته در هر دو بخش زنان و مردان قهرمان بازی های آسیایی شد در سنگنوردی علیپور قهرمان دنیاست و با شایستگی مدال طلا گرفت و انتظار ما از او کسب مدال در المپیک آینده است.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به طلاهای سلیمی و سیفی در وزنه برداری و ووشو گفت: کسب سومین طلای پیاپی بازی های آسیایی توسط این دو قهرمان موجب خرسندی مردم و عزت ورزش ایران شد و از آنها تشکر می کنم ضمن اینکه رکوردشکنی سهراب مرادی قهرمان ارزنده المپیکی ایران برای همه علاقمندان ورزش قابل توجه بود و امیدوارم روند موفقیت او ادامه داشته باشد.

سلطانی فر همچنین با تقدیر از کشتی گیران آزاد و فرنگی ایران ادامه داد: رشد کیفی مدال های قهرمانان ایران در این دوره از بازیهای به رغم کم شدن اوزان بسیار غرور انگیز بود و امیدوارم با کوشش های خادم و دیگر مربیان و قهرمانان نتایج ارزشمند آنها را در المپیک آینده ببینیم.

وزیر ورزش و جوانان رشد بسیار خوب مدال آوری دختران ووشوکار و مدال آوری کاراته کاها و تکواندوکاران را از جمله نتایج خوب کاروان ایران در بازیهای آسیایی دانست: در ووشو مجموعه نتایج بسیار خوب بود هر چند منتظر مدال های طلای خواهران منصوریان بودم، اما بازهم از آنها و مجموعه فدراسیون تشکر می کنم در رشته تکواندو در بخش مردان نتایج خوبی گرفتیم و البته حرکت ارزشی خانم سلحشوری بانوی مدال آور تکواندوکار در یادها خواهد ماند، در رشته کاراته هم در هشت، وزن هشت مدال گرفتیم و این نتیجه خوب است.

سلطانی فر در ادامه از طلای ارزشمند کیهانی در دوی 3 هزار متر با مانع هم یاد کرد: مدال آوری در رشته های پایه و پر مدال مورد توجه و تاکید وزارت ورزش و جوانان است و از حسین کیهانی برای این موفقیت تشکر می کنم.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود به تعداد مدال های بانوان ورزشکار کاروان ایران اشاره نمود و با وجودیکه در این دوره حتی یک مدال طلا هم در بخش انفرادی توسط بانوان کسب نشد اما با اینحال وزیر ورزش و جوانان از نتایج بانوان تقدیر کرد: خوشحالم با تصمیم درستی که در ستاد بازیهای آسیایی گرفتیم بیشترین تعداد ورزشکار زن را در تاریخ این بازی ها اعزام کردیم و مدال های متعدد آنها گواه شایستگی ورزشکاران زن ایران است و از تک تک آنها تشکر می کنم و به تمام فدراسیون ها تاکید مجدد می کنم که حمایت از برنامه های ورزشی زنان را در دستور کار خود داشته باشند و یکی از مبناهای ارزیابی ما در فدراسیون ها توسعه و حمایت از ورزش زنان است.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 10 آبان 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 73

به "سلطانی فر: بانوان در جاکارتا موفق بودند ، پنچاک سیلات برای اندونزی مزرعه ای از طلا بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: بانوان در جاکارتا موفق بودند ، پنچاک سیلات برای اندونزی مزرعه ای از طلا بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید