رادیو آلمان: کوشش چهل ساله آمریکا برای انزوای تهران شکست خورده، ایران قدرتمندتر از همواره است

سایت رادیو آلمان در مطلبی با تأکید بر اینکه تنها راه برای سرانجام دادن به تنش های روزافزون در منطقه خلیج فارس اصلاح سیاست خاورمیانه ای شکست خورده آمریکا است، کوشش های چهل ساله ایالات متحده برای انزوای ایران را شکست خورده دانست.

رادیو آلمان: کوشش چهل ساله آمریکا برای انزوای تهران شکست خورده، ایران قدرتمندتر از همواره است

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سایت رادیو آلمان در مطلبی نوشت: تنها یک راه برای انتها دادن به درگیری ها و تنش ها در منطقه خلیج فارس وجود دارد و آن این است که سیاست ناکام آمریکا در منطقه خاورمیانه باید اصلاح گردد. این سیاست ها نقش مهمی در اختلافات و تنش ها بین ریاض و تهران دارد.

نویسنده در ادامه این مطلب نوشت: وقایع هفته گذشته در خاورمیانه بار دیگر برآورد ها در این باره را که جنگ دیگری در منطقه در حال وقوع است تشدید کرد و در واقع این یک روند تشدید تنش های وحشتناک است.

در هفته اخیر بعضی زیرساخت های مهم نفتی عربستان مورد حمله نهاده شد. آمریکا ایران را متهم به دست داشتن در این حملات کرد در حالی که ایران هرگونه مشارکت در این اقدام را رد کرد. البته وزیر امور خارجه آمریکا از اقدام جنگی سخن گفته و بر این عقیده است که می تواند اثر انگشت مقامات تهران را در این پرونده تشخیص دهد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بار دیگر در واکنش به این مسئله حداکثر لفاظی را در پیش گرفت. البته ترامپ از تبدیل این جنگ سایه ای فعلی به یک رویارویی باز و آشکار دوری می نماید. وی خود را یک معامله گر بزرگ می داند که مخالفان آمریکا را با مخلوطی از تهدید و چاپلوسی بر سر میز می کشاند.

البته این امر بعید نیست که ترامپ به خاطر اعتبار خود به جنگ با ایران روی آورد، اما در واقع او می خواهد به جنگ ها در خاورمیانه که همواره به عنوان اقدامی احمقانه از طرف سلف خود از آن یاد می نماید انتها دهد.

در بخش دیگری از این مطلب آمده است: ایرانی ها حالا چندین بار میزان تمایل آمریکا برای حفاظت از متحدانش را آزمایش نموده اند. سعودی ها باید بدانند که این رئیس جمهور آمریکا (دونالد ترامپ) در فضای تردید و دودلی می تواند آن ها را در شرایط خطر تنها بگذارد. وی البته دوست دارد به آن ها تسلیحات زیادی بفروشد اما نمی خواهد برای آن ها جنگی را به راه بیندازد.

این مسئله تنها به شخص ترامپ مربوط نمی گردد، ایالات متحده آمریکا دیگر به نفت منطقه خلیج فارس وابسته نیست.

ایران هم از طرف دیگر کاملاً در شرایطی واقع شده است که می تواند به وسیله سیاست های منطقه ای خود در برابر ابرقدرتی آمریکا از خود دفاع کند. باید این مسئله را روشن کرد که آمریکا از یک ارتشی با بودجه نظامی 35برابر بودجه نظامی ایران برخوردار است. واشنگتن ادعا می نماید که جمهوری اسلامی را با سخت ترین تحریم ها مجازات می نماید، با این حال تهران می تواند قدرت بزرگ یعنی آمریکا را بازی دهد.

سعودی ها که از نظر نظامی کاملاً ارتقا یافته بوده اما هنوز قادر به دفاع از خود نیستند حالا در برابر این شناخت نهاده شده اند که آمریکا دیگر قدرت معین کننده در خاورمیانه نیست.

نویسنده در ادامه این پرسش را مطرح می نماید که؛ آیا این بد است؟ به هیچ عنوان، چرا که سیاست های این قدرت نظم دهنده خودخوانده (آمریکا) سهم قابل توجهی در بی نظمی ها و تنش های منطقه داشته است. در قلب و هسته این سیاست ها حمایت های یکجانبه آمریکا در مناقشات بین ریاض و تهران از عربستان قرار داشته است.

آمریکا برای ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی ایران از یک رژیم جنایتکار و خطرناک حمایت بی قیدوشرطی را انجام داده در حالی که آل سعود در سطح جهان افراط را گسترش داده و در یمن هم مرتکب جنایات جنگی می گردد.

حدود چهل سال کوشش شده تا ایران منزوی گردد، اما این کوشش ها نتیجه ای نداشته و ایران قدرتمندتر از همواره است.

نویسنده در بخش انتهای این مطلب تأکید کرد که تنها یک راه برای انتها دادن به جنگ و تنش های ناتمام در منطقه خلیج فارس وجود دارد و آن این است که سیاست خاورمیانه ای شکست خورده آمریکا باید اصلاح گردد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 13 مهر 1398 شناسه مطلب: 451

به "رادیو آلمان: کوشش چهل ساله آمریکا برای انزوای تهران شکست خورده، ایران قدرتمندتر از همواره است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رادیو آلمان: کوشش چهل ساله آمریکا برای انزوای تهران شکست خورده، ایران قدرتمندتر از همواره است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید