دیده شدن کوسه در مریخ!

به گزارش کد الکترونیک، مریخ یک مکان صخره ای است و گاهی اوقات آن سنگ ها باعث ایجاد پاریدولیا می شوند، پدیده ای که به ما اجازه می دهد اجسام آشنا را در اشکال تصادفی ببینیم. مثل تماشا یک گوسفند در ابر. در تصویر اخیر مریخ نورد دو سنگ برجسته وجود دارد. یک موج شنی بین آنها کشیده شده است. تیم استقامت روز دوشنبه در توییتی اشاره نمود که یکی از سنگ ها شبیه باله کوسه و دیگری مانند خرچنگ است.

دیده شدن کوسه در مریخ!

به گزارش خبرآنلاین، هواداران مریخ این عکس را به عنوان تصویر هفته مریخ نورد استقامت انتخاب کردند. عموم مردم می توانند تصاویر خام ارسال شده به مریخ نورد را ببینند.

صخره های مریخ به علت فرسایش می توانند شکل های خارق العاده ای به خود گیرند. دانشمندان شواهدی یافته اند که نشان می دهد مریخ زمانی مکانی پرآب بوده است. دهانه Jezero حتی خانه دلتای رودخانه باستانی است. آب مجسمه ساز عالی سنگ ها است، اما بادهای سیاره زمین شناسی محلی را نیز به وجود می آورند. باوانی کثیر، عضو تیم استقامت، سال گذشته در یک به روزرسانی ماموریت نوشت: فرآیند سایش می تواند فلوت ها، گودال ها و شیارهایی را در سنگ ها ایجاد کند و ما را به تماشا توهمات عجیب در شکل ها و سایه های آنها سوق دهد.

استقامت چشم انداز صخره ای را با یکی از دوربین های نصب شده روی دکل خود ثبت کرد. این دوربین ها مجهز به لنزهای زوم قدرتمند هستند. در اینجا تصویر دیگری از همان روز است که نمای وسیع تری از منظره ها را نشان می دهد:

دانشمندان هنوز مدرکی دال بر وجود حیات - حال یا گذشته - در مریخ پیدا نکرده اند. اما آنها در حال رصد مریخ هستند. یکی از وظایف بزرگ استقامت، جستجوی شواهدی از حیات میکروبی باستانی در سیاره سرخ است. ناسا امیدوار است بعضی از مجموعه نمونه سنگ های مریخ نورد را به وسیله ماموریت جاه طلبانه بازگشت از مریخ بازیابی کند. این نوع آنالیز دقیق چیزی است که برای درک بهتر تاریخ مریخ و پتانسیل آن برای میزبانی زندگی در یک زمان مورد احتیاج است.

امروز مریخ غیرقابل سکونت است. استقامت برای مقاومت در برابر شرایط سخت ساخته شده است، از طوفان های گرد و غبار گرفته تا زمین های ناهموار تا دمای پایین. با این حال، یکی از چیزهایی که نگران آن نیست، حملات کوسه است. تا آنجا که می دانیم، کوسه ها یک حیوان کاملاً زمینی هستند.

منبع: forbes

منبع: فرارو
انتشار: 6 شهریور 1402 بروزرسانی: 6 شهریور 1402 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 2429

به "دیده شدن کوسه در مریخ!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیده شدن کوسه در مریخ!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید