داورزنی: فدراسیون والیبال متعلق به فرد خاصی نیست

به گزارش کد الکترونیک و به نقل از فدراسیون والیبال، سومین نشست کمیته فنی و اتاق فکر برای انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال، امروز (یکشنبه) به ریاست محمدرضا داورزنی برگزار گردید.

داورزنی: فدراسیون والیبال متعلق به فرد خاصی نیست

رئیس فدراسیون والیبال در ابتدای این نشست، گزارشی از انتخابات هیات رئیسه در منطقه آسیای مرکزی و کنفدراسیون والیبال آسیا ارائه کرد و گفت: صالح بن ناصر به دلیل شرایط سنی دیگر امکان ریاست در کنفدراسیون والیبال آسیا را نداشت و در سال گذشته که مباحث انتخابات در این کنفدراسیون شکل گرفت، سه گزینه برای ریاست آسیا مطرح شدند و ثبت نام کردند که عیسی حمزه از کویت، ابراهیم عبدالمالک از امارات و من از ایران بودیم.

داورزنی با یادآوری این موضوع که بر اساس قوانین نامزدها باید به وسیله فدراسیون های ملی کشورشان معرفی شوند، توضیح داد: عیسی حمزه از سوی کویت تایید نشد و من و عبدالمالک برای کرسی ریاست کنفدراسیون والیبال آسیا ثبت نام کردیم.

وی ادامه داد: در دی و بهمن سال گذشته، مباحثی مطرح و در نهایت، ریتا سوبوو از اندونزی برای ریاست کاندیدا شد و با توجه به سابقه ایشان در کمیته بین المللی المپیک و آسیا، من و عبدالمالک از حضور در انتخابات برای ریاست کنفدراسیون انصراف دادیم.

رئیس فدراسیون والیبال با بیان اینکه برای والیبال ایران حضور در هیات رئیسه کنفدراسیون والیبال آسیا و دنیا مهم است، درباره انتخابات منطقه آسیا مرکزی، گفت: ریاست در این منطقه، آورده ای برای والیبال ایران ندارد و به دلیل اختلافات داخلی مسئولین والیبال هند، مدتی مسئولیت این منطقه را بر عهده داشتم.

سیاست گذاری فدراسیون، حضور در هیات رئیسه کنفدراسیون آسیا بود که به وسیله انتخابات آسیای مرکزی به این هدف دست یافتیم و دومین هدف، ادامه حضور در هیات رئیسه فدراسیون دنیای است.

داورزنی در ادامه درباره سرمربیان پیشنهادی برای راهنمایی تیم ملی گفت: با پنج مربی مطرح دنیا که در کمیته فنی مذاکره با آنان تصویب شده بود، گفت وگو کردیم. دو گزینه به دلیل قراردادهای خودشان با باشگاه ها، به رغم تمایل به همکاری با ایران، از ادامه مذاکرات عذرخواهی کردند.

وی توضیح داد: از سه گزینه دیگر برنامه خواستیم که دو نفر برنامه های خود را ارائه کردند، اما گزینه سوم برنامه نداد و در پیامی، از مخالفت باشگاه خود اطلاع داد و این گزینه نیز از ادامه مذاکرات انصراف داد.

داورزنی با یادآوری اینکه هنوز با هیچ مربی به توافق نرسیدیم و کمیته فنی باید این فرد را انتخاب کند، گفت: با هر گزینه ای که از سوی کمیته فنی انتخاب گردد، مذاکرات ادامه خواهد یافت و قرارداد به گونه ای تنظیم می گردد که نتیجه عملکرد تیم ایران در بازی های المپیک توکیو در آن لحاظ گردد.

وی تاکید نمود: بازیکنان و در مجموع تیم ایران، توانایی های زیادی دارد که اگر سرمربی مدیریت خوب و با برنامه ای برای آن ها داشته باشد، موفقیت در میادین پیش رو حتمی است. ایجاد خودباوری بازیکنان، یکی از مهم ترین نکات در مدیریت تیم ایران است. سرمربی جدید باید ضمن اقتدار در زمین مسابقه، ریسک پذیر نیز باشد.

در سرانجام این نشست، اعضای کمیته فنی و اتاق فکر با اکثریت آرا برنامه های ولادیمیر آلکنو و دانیل کاستلانی را برای راهنمایی تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت های سال 2021 و بازی های المپیک توکیو تایید کردند.

بر این اساس مقرر شد فدراسیون والیبال مذاکرات با این سرمربیان را برای توافق نهایی ادامه دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1449

به "داورزنی: فدراسیون والیبال متعلق به فرد خاصی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: فدراسیون والیبال متعلق به فرد خاصی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید