خشم کاخ سفید از فائوچی درپی حمایت او از بایدن

به گزارش کد الکترونیک، خبرنگاران : کاخ سفید از اظهارات رئیس سازمان بیماریهای عفونی آمریکا در حمایت از جو بایدن شدیدا انتقاد کرد و آن را سیاسی کاری در آستانه انتخابات خواند.

خشم کاخ سفید از فائوچی درپی حمایت او از بایدن

به گزارش کد الکترونیک به نقل از فارس، کاخ سفید اظهارات آنتونی فائوچی رئیس سازمان آلرژی و بیماریهای عفونی آمریکا درباره آماده نبودن آمریکا برای مبارزه با کرونا در زمستان را بی اساس خواند و از آن انتقاد کرد.

سخنگوی کاخ سفید مصاحبه اخیر فائوچی را غیرقابل خواند و آن را برخاسته از تمایلات سیاسی و همگام با مخالفان سیاسی رئیس جمهور این کشور خواند.

فائوچی در مصاحبه با روزنامه واشنگتن پست گفته بود: ما بزودی آسیب بسیاری خواهیم دید و این شرایط خوبی نیست.

وی اضافه نمود: همزمان که وارد فصل پاییز و زمستان می شویم و مردم در داخل خانه ها گرد هم می آیند، شرایط آینده خوب به نظر نمی رسد. ما نمی توانستیم در موقعیتی ضعیف تر [از این] قرار بگیریم.

فائوچی در ادامه از عملکرد جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات آمریکا در جدی دریافت این بیماری تمجید کرده و از دولت کنونی کشورش خواست تغییرات فوری به منظور رفع این خطر را اعمال کند.

این جدیدترین اختلاف و تنش میان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و دکتر فائوچی درباره نحوه مدیریت کاخ سفید در مبارزه با ویروس کرونا است.

جود دیر سخنگوی کاخ سفید در واکنش به صحبتهای فائوچی اضافه نمود: این اظهارات غیرقابل قبول و نقض همه هنجارها از سوی این عضو ارشد ستاد مبارزه با کرونا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست.

وی اضافه نمود، دکتر فائوچی به عنوان عضو ارشد ستاد مبارزه به کرونا میتواند نگرانیهای خود را برای تغییر استراتژی بیان کند اما او به جای این کار از رئیس جمهور در رسانه ها انتقاد کرده و تمایلات سیاسی خود را ابراز داشته است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1429

به "خشم کاخ سفید از فائوچی درپی حمایت او از بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشم کاخ سفید از فائوچی درپی حمایت او از بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید