خبر خوش محسن رضایی چه بود؟

به گزارش کد الکترونیک، محسن رضایی در حاشیه بازدید از بندر شهید رجایی در پاسخ به این سؤال که خبر خوش آذرماهی شما برای مردم ایران چه بود ، اظهار کرد: در مسئله بورس وزارت اقتصاد مسئول شد چند کار اساسی انجام دهد.

خبر خوش محسن رضایی چه بود؟

وی با بیان اینکه در مرحله نخست مقرر شد سهام داران کوچک و خرد کانونی تشکیل دهند تا در هیئت مدیره و مدیران بورس مؤثر باشند، اضافه نمود: بالای 80 درصد سهامداران بورس، سهامداران خرد هستند.

معاون مالی رئیس جمهور با یادآوری اینکه هم اکنون بعضی ها با پنج میلیون، 10 میلیون و 20 میلیون در بورس سرمایه گذاری نموده اند، ادامه داد: این سرمایه گذاران باید در بورس نقش پیدا داشته باشند و به نوعی در اداره بورس سهیم شوند.

رضایی با ابراز اینکه مقرر شد کانونی از سهامداران خرد تشکیل گردد تا نمایندگانی در هیئت مدیره داشته باشند توضیح داد: مشکل بورس به صورت دستوری حل نمی گردد و هر نوع دخالت دستوری دولت ممکن است برای مقطعی مشکل بورس را برطرف کند، اما در درازمدت اوضاع بورس را به هم می زند.

وی با بیان اینکه به همین منظور مقرر شده است یک سری عوامل مؤثر مثل بازارگردان ها و آنهایی که بسته های بورسی را معین می نمایند از آنها برای برطرف مشکل بورس استفاده گردد، گفت: بعلاوه مقرر شده است اصلاحاتی در دامنه نوسان بورس در ماه های آینده صورت گیرد تا ان شاءالله شرایط بهتر گردد.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 دی 1400 بروزرسانی: 21 دی 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 2066

به "خبر خوش محسن رضایی چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش محسن رضایی چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید