جهانگیری: دشمنان با بحران های ساختگی دنبال برهم زدن آرامش کشور هستند

به گزارش کد الکترونیک، تهران (پانا)- معاون اول رییس جمهوری گفت باید فریاد و صدای ما، فریاد و صدای رسیدگی به مسائل مردم و حرف و سخن دلسوزی برای مردم باشد تا کشور از بحران های ساختگی که دشمنان علیه ملت طراحی نموده اند، عبور کند.

جهانگیری: دشمنان با بحران های ساختگی دنبال برهم زدن آرامش کشور هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر معاون اول رییس جمهوری، اسحاق جهانگیری روز سه شنبه در آیین افتتاح مراکز اورژانس کشور با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در منطقه پرالتهاب خاورمیانه قرار گرفته است که در هر نقطه از آن دود و صدای گلوله بلند می گردد، گفت: در کشوری آرام و امن قرار داریم که گاهی موج های مختلفی بلند می گردد تا آرامش کشور را بر هم بزند. مردم با توجه به مسائل و گرفتاری ناشی از تحریم های مالی آمریکا و شیوع بیماری کرونا به طور طبیعی این انتظار را از نخبگان، دلسوزان و صاحبنظران دارند که به حل مسائل کشور یاری نمایند.

وی تأکید کرد: می توانیم با همدلی، هماهنگی و مهربانی از موج های مختلف عبور کنیم و نباید اجازه دهیم بحران هایی که دشمنان ملت طراحی می نمایند کشور را وارد بحران های جدید کند.

معاون اول رییس جمهوری گفت: دلسوزان ملت به فکر ایران و حل مسائل مردم باشند. می توانیم با اتکا به ظرفیت بالای موجود در کشور، مسائل را در داخل حل کنیم و اجازه ندهیم که دشمنان، مردم را مأیوس نمایند.

جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از کادر درمان کشور و تمام کسانی که در بخش سلامت به مردم به ویژه در دوران شیوع بیماری کرونا خدمت رسانی می نمایند، تأکید کرد: کادر پزشکی و بخش اورژانس در 14 ماه شیوع بیماری کرونا، کاری ماندگار در تاریخ ایران انجام داد و هیچ گاه مردم ایران این ایام سخت را فراموش نمی نمایند.

وی اضافه نمود: بخش هایی از کشور که در مقابله با ویروس کرونا و حفاظت و حراست از سلامت مردم ایستادگی کردند و در رأس آنها کادر درمانی کشور که سلامت خود را به خطر انداختند از سرمایه های کشور هستند که در این جهت جان خود را اهدا کردند و به مقام شهادت نایل آمدند.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به گزارش رییس سازمان اورژانس کشور درباره دستاوردها و اقدامات سازمان اورژانس در دولت تدبیر و امید تأکید کرد: این گزارش افتخار آمیز به معنای تکمیل زیرساخت های مورد احتیاج سلامت کشور بود.

جهانگیری با اشاره به اینکه ایران نیز همانند اغلب کشورها در شرایط مخاطره آمیز طبیعی واقع شده است، گفت: در دولت دوازدهم، علاوه بر زلزله کرمانشاه که در سطح یک اتفاق جهانی بود و سیل خانمان سوز سال 98 با دربرگیری 25 استان کشور و همچنین شیوع بیماری کرونا در 13 ماه گذشته، جمهوری اسلامی ایران با مخاطره جنگ مالی آمریکا روبرو شد که تمام شئونات زندگی مردم ایران را در بر گرفت و سال جاری نیز طبق گزارش ها یکی از سال های خشکسالی در کشور است که امیدواریم با یاری خداوند بتوانیم از این مخاطرات عبور کنیم.

وی تأکید کرد: جامعه درگیر این مخاطرات انتظار دارد که نهادهای مناسب برای پاسخگویی از لحاظ فکری و اخلاقی وجود داشته باشد تا حداکثر خدمت رسانی به مردم در کشور انجام گردد.

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه در تمامی حوادث طبیعی، اورژانس اولین نهاد و دستگاهی است که حضور معین نماینده برای کاهش آلام مردم دارد، اضافه نمود: باید وضع عملکرد و خدمت رسانی اورژانس در سطح قابل قبول باشد.

جهانگیری همچنین به گزارشی در زمینه شرایط اورژانس کشور در 20 سال گذشته اشاره و تأکید کرد: در دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار زیادی در زمینه اورژانس هوایی، ریلی و زمینی و همچنین تهیه تجهیزات مورد احتیاج این سازمان اجرا شده است.

وی با اشاره به احساس مسئولیت اخلاقی تک تک کارکنان اورژانس در سراسر کشور اضافه نمود: فرد مصدوم در لحظه اول احتیاجمند حمایت روحی و معنوی است و دلسوزتر از از فرزند، پدر و همسر، کادر اورژانس در کنار فرد مصدوم حضور دارد و با تمام احساس و ظرفیت آماده یاری به بیماران است.

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه باید جامعه به سمتی برود که در برخورد با این مخاطرات از تاب آوری و تحمل بالایی برخوردار گردد و همدلی و همراهی مردم زیاد گردد، تأکید کرد: این سرمایه عظیم کشور است که در حادثه سیل و زلزله همه مردم ایران نسبت به هم دلسوز هستند و از استانی همانند سیستان و بلوچستان که با شرایط فقر درگیر است، کامیون اجناس مورد احتیاج زلزله زدگان کرمانشاه را فراهم کردند و به غرب کشور منتقل کردند و این فرهنگ سرمایه عظیمی در اختیار کشور است و این روحیه ما را در انجام وظایف یاری می نماید.

جهانگیری با اشاره به اینکه در زمان شیوع بیماری کرونا، دلسوزان مردم در اورژانس، در مقطعی در کنار بیماران گرفتار کرونا حاضر می شدند که همه اعضای خانواده آنها از آن فرد فاصله می گرفتند، ادامه داد: باید قدر نهاد و مرکزی همانند اورژانس را بدانیم و ارزش کار آنان زمانی معین می گردد که نزدیکترین فرد خانواده، از فرد مبتلا به کرونا فاصله می گیرد اما انسان هایی همانند فرشته نجات بر سر بالین بیمار حاضر می شوند.

وی با یادآوری اقدامات دولت تدبیر و امید در زمینه سلامت و درمان کشور گفت: توسعه مراکز اورژانس در اقصی نقاط کشور و تجهیز مراکز از هفت به 48 و به زودی به پنجاه مرکز و همچنین راه اندازی اورژانس های دریایی و ریلی و خرید آمبولانس بسیار ارزشمند است.

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: بازسازی آمبولانس ها نمونه کار ملی در مقطعی است که به آن به شدت احتیاجمند بودیم و در دوران تحریم مالی و تنگناهای ریالی و ارزی می توان با تکیه بر سرمایه انسانی کشور از امکانات موجود حداکثر بهره برداری را کرد.

جهانگیری با اشاره به اقدامات وزارت بهداشت در تکمیل زیرساخت های بهداشتی و درمانی کشور و ارائه خدمات در نقاط دور افتاده و مرزی کشور همانند میرجاوه توضیح داد: باید در نظر داشت اگر امکانات کنونی که در دولت تدبیر و امید در کشور به وجود آمد، وجود نداشت و دچار ویروس کرونا می شدیم به چه شرایط سختی دچار می شدیم.

وی ادامه داد: با توجه به پیشرفت فیزیکی 95 درصدی و همچنین صددرصدی بعضی بیمارستان ها می توان در دو ماه آینده 12 هزار تخت بیمارستانی به ظرفیت کشور افزود.

معاون اول رییس جمهوری همچنین به شیوع پیک چهارم کرونا اشاره نمود و اضافه نمود: در حال حاضر بار اصلی بر دوش بیمارستان ها و کادر درمان است که می توان با توجه به نیروی انسانی زبده و پرستاران دلسوز در کنترل این بیماری در کشور گام های موثر و بهتری برداریم.

پیش از سخنان معاون اول رییس جمهوری، شش مرکز و پایگاه اورژانس در مشهد، همدان، ملایر، بابل، کنگاور، اراک و اصفهان با دستور معاون اول رییس جمهوری و به صورت ویدئوکنفرانس به بهره برداری رسید.

در ادامه این مراسم نیز از چند جلد کتاب علمی در زمینه اورژانس پیش بیمارستانی و آموزش همگانی برای 15 گروه هدف با حضور معاون اول رییس جمهوری رونمایی شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1795

به "جهانگیری: دشمنان با بحران های ساختگی دنبال برهم زدن آرامش کشور هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: دشمنان با بحران های ساختگی دنبال برهم زدن آرامش کشور هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید