جریمه بانک کانادایی به علت نقض تحریم های ایران

به گزارش کد الکترونیک، بانک تورنتو دومینیون کانادا موافقت کرد به علت آنچه که از سوی آمریکا، نقض تحریم های ایران و کوبا خوانده شده است، بیش از 500 هزار دلار جریمه بپردازد.

جریمه بانک کانادایی به علت نقض تحریم های ایران

به گزارش گروه بین الملل کد الکترونیک به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت خزانه داری آمریکا، در پی توافق بر سر حل و فصل اختلاف بین دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا و بانک تورنتو دومینیون (TD bank) کانادا به علت نقض مقررات مربوط به تحریم های کوبا و ایران، این بانک پذیرفت که مبلغ 516 هزار و 116 دلار جریمه پرداخت کند.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است: تورنتو دومینیون بانک به عنوان یک موسسه مالی مستقر در تورنتو، کانادا، موافقت کرده است که برای حل و فصل مسئولیت مدنی بالقوه خود در زمینه 167 مورد نقض آشکار ماده 515.201 مقررات مربوط به کنترل دارایی کوبا 31 C. F. R. بخش 515 (CACR) و بند 560.204 مقررات مربوط به تحریم معاملات با ایران، 31 C. F. R. بخش 560 (ITSR)، مبلغ 516 هزار و 116 دلار پرداخت کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) در گزارش جداگانه خود در مورد نقض مقررات از سوی تورنتو دومینیون بانک، شرکت مادر از مجموعه شرکت های تابعه متعلق به شرکت اینترنکس و بخش خدمات سرمایه گذاری واترهاوس تی دی بانک (در اروپا) با مسئولیت محدود، اعلام کرد مجموعا 3491 بار مقررات مربوط به کنترل دارایی های کوبا و همچنین مقررات مربوط به تحریم معاملات با ایران از سوی این شرکت نقض شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 2055

به "جریمه بانک کانادایی به علت نقض تحریم های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه بانک کانادایی به علت نقض تحریم های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید