تقدیر وزیر ارتباطات از همراه اول بابت توسعه روستایی

به گزارش کد الکترونیک به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آئین اتصال روستاهای استان هرمزگان به شبکه ملی اطلاعات صبح امروز 20 اسفندماه با حضور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار هرمزگان، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران و مسؤولان این استان برگزار گردید.

تقدیر وزیر ارتباطات از همراه اول بابت توسعه روستایی

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با بیان اینکه همه اجزای اجرایی کشور پیگیر امر توسعه روستایی هستند، اظهار کرد: در سفر شهریورماه به این استان، قول داده بودم که پیگیر امر توسعه روستایی باشم و در راستای این مهم، امروز شاهدیم شاخص توسعه روستایی از 60 به 82 درصد رسیده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: مطابق با برنامه می بایست به شاخص 80 درصد می رسیدیم که اکنون از این میزان عبور نموده ایم. قول داده بودیم همه توانمان را بر روی برطرف مسائل بچه های مناطق محروم بگذاریم و حتی زمینه ای برای ورود آنها به بازارهای فرامنطقه ای در جهت رونق مالی شویم، که اکنون به قولم عمل کردم.

وی گفت: 281 روستای استان هرمزگان تا امروز به شبکه جهانی اینترنت متصل شدند و 25 روستای دیگر نیز تا انتها سال به این شبکه متصل خواهند شد که مجموعاً 306 روستا می گردد؛ مبنای ما اتصال 100 درصد روستاها به شبکه است.

وزیر ارتباطات ضمن تشکر از همراه اول برای یاری به این امر توسعه، اظهار کرد: لازم به ذکر می دانم که همراه اول بزودی تکنولوژی 5G را در قشم و بندرعباس نیز راه اندازی خواهد نمود و این خبر خوشی برای مردم این مناطق است.

فریدون همتی، استاندار هرمزگان نیز با بیان اینکه در اجرای این پروژه های ارتباطی، توانستیم در مدت زمان کوتاهی و با سرمایه 186 میلیارد تومان در مناطق کوهستانی و صعب العبور کار را پیش ببریم، اظهار کرد: امروز ارتباطات جزو نیازهای اولیه مردم است؛ اهمیت آن را تنها زمانیکه می توانیم درک کنیم که ارتباطی قطع گردد.

وی با تأکید بر اینکه سرمایه گذاری در ارتباطات، مفید و نتیجه بخش است، مطرح کرد: در شرایط کرونایی دیدیم که ابزار ارتباطی تا چه میزان می تواند فرصت های جدید خلق و زندگی مردم را تسهیل کند.

احد قویدل، مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان هرمزگان نیز در این مراسم با بیان اینکه ظرف شش ماه گذشته و با سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رشد خوبی در توسعه زیرساخت های ارتباطی استان شاهد بوده است، اظهار کرد: میزان اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات در شش ماه گذشته از 60 درصد به 82 درصد رسیده است.

وی اضافه نمود: همراه اول در این راستا توانسته است با ایجاد و ارتقای 97 سایت، 140 روستای استان هرمزگان را تحت پوشش خدمات خود درآورد.

در این مراسم یکی از سایت های احداث شده توسط همراه اول در روستای پور از بخش احمدی به صورت نمادین با حضور فرماندار شهرستان حاجی آباد و دستور وزیر ارتباطات مورد بهره برداری نهاده شد.

طی دو سال اخیر از 520 سایت جاده ای و روستایی استان هرمزگان 305 سایت توسط همراه اول به فناوری های 3G و 4G ارتقا پیدا نموده اند که حدود 58 درصد سایت ها را شامل می گردد. همچنین از 25 سایت همراه اول در شهرستان بشاگرد 13 سایت به فناوری 3G و 4G مجهز شده اند که حدود 52 درصد سایت هاست.

طبق آخرین آمار منتشر شده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، همراه اول حدود 45 هزار روستا در سراسر کشور را تحت پوشش خود قرار داده است که بیش از دو برابر روستاهای تحت پوشش اپراتورهای دیگر است.

همچنین اپراتور اول بیش از 82 هزار کیلومتر از جاده های اصلی و فرعی کشور را تحت پوشش قرار داده که از مجموع جاده های تحت پوشش اپراتورهای رقیب بیشتر است.

همراه اول ضمن ارائه آخرین فناوری های تلفن همراه از جمله 5G و سرویس های قابل ارائه بر بستر آن در کشور، با شعار تحقق رؤیای دیجیتال، توسعه روستایی و توجه ویژه به مناطق محروم را نیز سرلوحه کار خود قرار داده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1664

به "تقدیر وزیر ارتباطات از همراه اول بابت توسعه روستایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیر وزیر ارتباطات از همراه اول بابت توسعه روستایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید