معین رئیس انتصابی گردد، نکونام و قلعه نویی گذشته را فراموش نمایند

به گزارش کد الکترونیک، سعید آذری در تبادل نظر با خبرنگاران، با اشاره به حواشی بازی فولاد خوزستان با سپاهان از امیر قلعه نویی و جواد نکونام درخواست کرد خصومت های گذشته را به فراموشی بسپارند.

معین رئیس انتصابی گردد، نکونام و قلعه نویی گذشته را فراموش نمایند

وی با بیان اینکه با نکونام هم برای سرمربیگری در تیم ملی مذاکره شده بود، با اشاره به نقش وزارت ورزش در مشخص سرمربی ایران تاکید نمود که سرپرست فدراسیون فوتبال هیچ کاره است.

عضو مجمع فدراسیون فوتبال همچنین با اشاره به پروسه انتخابات این فدراسیون گفت که بهتر است رئیس فدراسیون انتصابی باشد نه انتخابی!

مشروح گفتگوی آذری در ادامه می آید:

* کد الکترونیک - از بازی فولاد با سپاهان آغاز کنیم. چرا تیم شما در این مسابقه نتیجه را واگذار کرد؟

- سعید آذری: گل اول را اتفاقی خوردیم و توپ به بدن وحید حیدریه مدافع تیم ما برخورد کرد. وقتی توپ زیر پای مهاجمی مثل کی روش استنلی می افتد باید منتظر این اتفاقات بود. کسی که مامور مهار کی روش بود خوب عمل نکرد. به نظرم حداقل مستحق کسب یک امتیاز بودیم. اگر تعداد ضربه به دروازه حریف و مالکیت توپ را در نظر بگیریم متوجه می شویم فولاد از نظر مدیریت بازی در حد تیم های استاندارد ظاهر شده است اما در ضربات آخر دقت لازم را نداشتیم.

به آنچه که استحقاقش را داشتیم، نرسیدیم. امیدوارم در بازی های بعدی دقت در ضربات نهایی بیشتر گردد. در مجموع بازیکنان ما خوب جنگیدند. حسن بیت سعید که هم خوب تمرین می نماید هم در مسابقات عملکرد خوبی دارد، گل روحیه بخشی برایمان زد. به نظرم حسن باید الگوی بازیکنان جوان تیم بگردد. به هر حال این باخت می تواند درس عبرتی باشد تا مقابل تیم های پرتماشاگر با تمرکز بیشتری بازی کنیم.

* این مسابقه بیش از متن، حاشیه داشت و اظهارات امیر قلعه نویی قبل از مسابقه و جواد نکونام پس از بازی همه چیز را تحت تاثیر قرار داد.

- از امیر قلعه نویی به عنوان یک بزرگتر و همچنین جواد نکونام به عنوان کاپیتان سابق تیم ملی خواهش می کنم که خصومت های قدیمی را کنار بگذارند. این مسائل جز این که کنار خط تمرکز مربیان را بر هم بزند و حتی در عملکرد بازیکنان هم تاثیر بگذارد، عایدی ندارد. اگر در فوتبال به هم احترام نگذاریم تبعات خوبی نخواهد داشت. ممکن است این حواشی حتی به سکوها هم کشیده گردد. این احترام باید سر جایش باشد. قلعه نویی و نکونام از دوستان خوب من هستند و استدعا می کنم همینجا این مسائل را تمام نمایند. این صحبت ها در شان و شخصیت دو مربی نیست. هر دو مربی، گزینه سرمربیگری در تیم ملی هم بودند و زحمات زیادی برای فوتبالمان کشیده اند. اول از امیر قلعه نویی که بزرگتر است و سپس از جواد نکونام خواهش می کنم به این بحث خاتمه بدهند.

* فکر می کنید اظهارات قلعه نویی قبل از بازی چقدر روی عملکرد تیمتان تاثیرگذار بود؟

- من قبل از بازی پیش بینی نموده بودم و حتی به یکی از مربیان تیم گفتم که باید تمرکزمان روی کار خودمان باشد. البته بنیادی فر داور مسابقه هم اشتباهاتی داشت و تمرکز دو تیم را به هم زد. فکر می کنم این قضیه هم تاثیر بدی روی تیم ما داشت. امیدوارم در فوتبال دیگر شاهدش نباشیم. ماجرای قلعه نویی و نکونام برای زمان حضورشان در استقلال است ولی الان مسئولیتشان عوض شده است. تیم های جدید آنها نباید تبعات خصومت قبلی آنها را بدهند. هم قلعه نویی و هم نکونام بزرگ فوتبالمان هستند. آنها می دانند که چقدر دوستشان دارم و اگر چیزی می گویم برای صلاح خودشان است.

* آیا فدراسیون فوتبال با جواد نکونام هم برای سرمربیگری در تیم ملی صحبت نموده بود؟

- با خود نکونام صحبت شده بود. اینکه سرمربی یک باشگاه مدنظر تیم ملی باشد می تواند افتخاری برای آن باشگاه باشد ولی باید منافع باشگاه هم لحاظ گردد تا یک تیم که سرمایه گذاری زیادی هم داشته، متضرر نگردد.

* یعنی الان بحث حضور نکونام در تیم ملی منتفی شده است؟

- نمی دانم. من در جریان مسائل تیم ملی نیستم ولی چیزی که برایم تعجب برانگیز است این است که چرا مربی تیم ملی خارج از اختیارات و تصمیمات فدراسیون فوتبال انتخاب می گردد.

* منظورتان چیست؟

- روز گذشته شنیدم مدیر روابط عمومی وزارت ورزش اعلام نموده است که به زودی سرمربی تیم ملی را انتخاب می کنیم. اگر این دخالت دولت در فوتبال نیست، پس چیست؟ حداقل این چیزها را رسانه ای ننمایند. این نشان می دهد تصمیم گیرنده، فدراسیون فوتبال نیست و سرپرست فدراسیون هیچ کاره است. همین مسائل می تواند دستاویزی برای فیفا هم بگردد.

* موضوع دیگر مهم فوتبال، انتخابات فدراسیون و مشخص رئیس جدید است. آیا این موضوع را پیگیری می کنید؟

- نمی دانم چه کسانی کاندیدا شده اند ولی مواضع من همان بیانیه ای است که قبلا داده بودم. از جامعه فوتبال می خواهم به انتخابات ورود نمایند ولی پیش بینی ام این است که با این اساسنامه سراسر ایراد، اتفاقات بدی می افتد.

* یعنی برگزاری انتخابات را مثبت نمی بینید؟

- این روزها حرف کاندیداتوری کسانی است که آدم تاسف می خورد. کسانی دنبال رای جمع کردن هستند که عجیب است. خیلی از روسای هیات های استانی باید گذشته ها را مرور نمایند. رای هیات ها بسیار موثر است و آنها باید به گزینه اصلح رای بدهند. آنها باید بدانند در گذشته ها کسانی که از آرای هیات ها بیشترین استفاده را بردند، چه رفتاری از خود نشان دادند. به نظرم تا اساسنامه اصلاح نگردد، این بحث پرایراد خواهد بود.

* پیشنهاد شما چیست؟

- رئیس فدراسیون باید انتصابی باشد نه انتخابی! جامعه فوتبال باید از بین نفرات اصلح، تحصیلنموده و مدیر ورزشی یک نفر را منتصب کند وگرنه انتخابات دردی از فوتبال دوا نمی نماید. باید اساسنامه را عوض کنیم.

* اما این کاملا مغایر با اساسنامه فیفا و روح مجمع فدراسیون است.

- این کار از ریشه ایراد دارد. انتخاب نواب رئیس هم بر عهده مجمع است. شاید رئیس فدراسیون دوست نداشته باشد با آقای ایکس کار کند.

* در این صورت فکر نمی کنید ممکن است شرایطی پیش بیاید که یک چرخه معیوب و پرایراد در انتخاب رئیس و نواب رئیس و یک خودخواهی بزرگ شکل بگیرد؟

- الان هم همینطور است ولی شکلش فرق می نماید. خودشان آدم خودشان را انتخاب می نمایند. درست است که مجمع باید رئیس را انتخاب کند ولی مجمع نشان داده که تحت تاثیر احساس است نه منطق.

* آیا ممکن است شما هم در انتخابات شرکت کنید؟

- نمی دانم. الان اسامی کسانی مطرح شده که چهار سال پیش هم برای انتخابات مطرح شده بود. آنها دنبال تجارت و بیزینس خود رفتند و حالا دوباره به فوتبال برگشته اند. یکی از همین افراد وقتی در مجمع قبل انتخاب نشد، رعایت ادب نکرد و اصفهانی ها را زیر سئوال برد. سئوالم این است این افراد در چهار سال گذشته کدام کار ساختاری را در فوتبال انجام داده اند؟ کدام فوتبالیست را تربیت نموده اند یا مثلا کدام کار اجرایی را انجام داده اند که از حالا دنبال جمع کردن رای در مجمع هستند. اگر این مسائل کنترل نگردد، فوتبالمان بدتر می گردد.

* به عنوان سئوال خاتمهی شرایط سینا مریدی بازیکن فولاد خوزستان که در تمرینات شرکت نمی نماید به کجا رسید؟

- سینا بازیکن با استعدادی است که جواد نکونام هم از روز اول به او اعتماد کرد. او این پتانسیل را دارد که حتی در آینده به رهبر فولاد تبدیل گردد ولی به این شرط که خصوصیات رهبری را در خودش توسعه بدهد. مریدی اول باید به قوانین تیم احترام بگذارد. او از فولاد جدا نشده و فقط تمرین نمی نماید. شرایط مریدی بلاتکلیفی است. باشگاه حاضر نیست موضع خود را در قبال این بازیکن تغییر بدهد. مریدی باید تفکرش را اصلاح و از مشاوران خوبی استفاده کند. من سینا را به اندازه فرزند خودم دوست دارم و آنقدر که با این بازیکن جلسه داشته ام، با هیچ بازیکن دیگری صحبت ننموده ام.

طرفداران نباید فکر نمایند جواد نکونام مریدی را اخراج نموده و با این بازیکن دشمنی دارد. خیر؛ این مریدی است که دارد خودش را از فولاد دور می نماید. این بازیکن باید اول به خودش و سپس به باشگاه و سرمربی احترام بگذارد. مریدی اگر تفکرش را اصلاح کرد، می تواند به فولاد که خانه اش است برگردد درست مثل فرزاد جعفری که به تیم بازگشت. فکر می کنم مریدی با این کاری که کرد، طرفدارانش را هم ناامید و دلسرد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 871

به "معین رئیس انتصابی گردد، نکونام و قلعه نویی گذشته را فراموش نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معین رئیس انتصابی گردد، نکونام و قلعه نویی گذشته را فراموش نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید