تحول رفتاری نیرو های انقلاب با رویکرد حل مسائل واقعی مردم قابل تقدیر است

به گزارش کد الکترونیک، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: خوشبختانه امروز مباحث جدی و واقعی در میان نیرو های انقلابی مطرح است و این تحول رفتاری که در پی حل مسائل واقعی مردم است، قابل تقدیر است.

تحول رفتاری نیرو های انقلاب با رویکرد حل مسائل واقعی مردم قابل تقدیر است

به گزارش خبرگزاری فارس، سعید جلیلی در گفتگوی مجازی با جمعی از فعالان انقلابی استان فارس، گفت: خوشبختانه امروز مباحث جدی و واقعی در میان نیرو های انقلابی مطرح است و این تحول رفتاری که در پی حل مسائل واقعی مردم است، قابل تقدیر است؛ نیرو های انقلابی باید برای حل مسائل مردم راه چاره داشته باشند و در ادامه کار حتما می بایست این فعالیت ها به تحول مثبت میدانی تبدیل گردد.

وی در این زمینه اضافه کرد: ارائه طرح های پیشنهادی و کارشناسی به وسیله فعالان محلی در هر استان اگر به نتیجه برسد و نمونه پیروز آن را بدست بیاید، می توان با تکثیر این الگو ها، اهداف مثبت این طرح ها را در مقیاس کشوری به ثمر رساند.

جلیلی با اشاره به دستور کار جاری مجمع تشخیص مصلحت نظام در تدوین سیاست های کلی تامین اجتماعی و با بیان اینکه مجموع بودجه عمرانی شش کلانشهر کشور از جمله شیراز، از بودجه عمرانی کل دولت بیشتر است، گفت: شهرداری ها و شورا های شهر به ویژه در موضوعات تامین اجتماعی می توانند با رویکرد تحولی خدمات بهتری به مردم ارائه کنند؛ بنابراین نقطه نظرات کارشناسی شده استان ها می تواند مبنای رویکرد نظام قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: جلسات دولت سایه با منتخبان شورا های اسلامی بعضی شهر ها به زودی برگزار خواهد شد تا طرح هایی که به وسیله کارگروه های استانی تهیه و تدوین شده است در اختیار این افراد قرار بگیرد.

جلیلی بعلاوه ضمن اشاره به طرح پیشنهادی دولت سایه به مجلس دهم درخصوص توسعه پتروپالایشگاه ها و تصویب قانون آن، درخصوص طرح پیشنهادی فعالان دولت سایه در استان فارس دراین باره نسبت به همکاری های لازم کارگروه های نفت و گاز و تامین اقتصادی در مورد پیگیری این طرح ابراز امیدواری کرد.

پیش از سخنان سعید جلیلی، فعالان استان فارس به ارائه چندین طرح کارشناسی شده پرداختند.

4 طرح پیشنهادی فعالان دولت سایه در استان فارس به منظور ایجاد اشتغال و جهش در مدیریت منابع کشور

طرح سامانه سازماندهی نیرو های داوطلب مردمی به منظور شناسایی و سازماندهی نیرو های مردمی و به منظور ایجاد بستر افزایش مشارکت عمومی در حوزه های مختلف اجتماعی و .. از جمله این طرح ها بود. عدم استفاده هدفمند و کارشناسی از توانایی نیرو های مردمی در پروژه های مورد احتیاج از جمله علل طراحی این سامانه است.

این سامانه با ایجاد یکپارچگی میان داوطلبان سراسر کشور، رده بندی فعالیت افراد و اندازه پیشرفت پروژه های تعریف شده می تواند به صورت هدفمند از ظرفیت نیرو های مردمی استفاده نماید.

در این جلسه طرح دیگری درخصوص ساخت مسکن برای اقشار آسیب پذیر با تخصیص تسهیلات از محل عایدی اقتصادیات های حوزه مسکن مطرح شد؛ در این طرح، عایدی اقتصادیات بر خانه های خالی به صورت مستقیم به اسم منابع اصلی تسهیلات ساخت مسکن برای اقشار محروم در نظر گرفته می گردد.

طرح مطالعاتی در مورد ارزیابی زمینه های ممکن ایجاد پتروپالایشگاه در شهرستان گراش (جنوب استان فارس)، از دیگر نقطه نظرات فعالان دولت سایه در استان سایه بود. مطابق این طرح، براساس طرح های قبلی انتقال آب و محرومیت زدایی تصویب شده در استان، براساس این مطالعات، زمینه لازم برای ایجاد اشتغال و کاهش آسیب های اجتماعی در سه شهرستان استان مهیاست.

طرح تحول در تامین اجتماعی برای حمایت از بانوان بدسرپرست و بی سرپرست براساس قانون اساسی و بعلاوه ارائه تسهیلات به منظور ایجاد شغل پایدار در زمینه بسته بندی خرما، و بعلاوه نقطه نظراتی درخصوص سیاست های کلی نظام در حوزه سلامت از سوی فعالان استان فارس ارائه شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1933

به "تحول رفتاری نیرو های انقلاب با رویکرد حل مسائل واقعی مردم قابل تقدیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحول رفتاری نیرو های انقلاب با رویکرد حل مسائل واقعی مردم قابل تقدیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید