تاکید وزرای کشور ایران و دادگستری ایتالیا بر همکاری در زمینه مبارزه با موادمخدر

به گزارش کد الکترونیک، رحمانی فضلی و اورلاندو بر اجرایی شدن توافقات و اسناد همکاری دو کشور در زمینه مبارزه با مواد مخدر و به روز رسانی آنها تاکید کردند.

تاکید وزرای کشور ایران و دادگستری ایتالیا بر همکاری در زمینه مبارزه با موادمخدر

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش حوزه دولت کد الکترونیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیرکشور و اورلاندو وزیر دادگستری ایتالیا که در حاشیه نشست ویژه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با یکدیگر دیدار و بر اجرایی شدن توافقات و اسناد همکاری دو کشور در زمینه مبارزه با مواد مخدر و به روز رسانی آنها توافق کردند.

رحمانی فضلی و اورلاندو، در این دیدار ضمن اشاره به سابقه تاریخی همکاری های ایران- ایتالیا و سفرهای متقابل مقامات عالیرتبه دو کشور، به تمایل جدی رهبران ایران و ایتالیا، برای توسعه همکاری ها در عرصه های مختلف اشاره داشتند.

وزرای کشور ایران و دادگستری ایتالیا، در این نشست ضمن اشاره به اهمیت توسعه همکاری های فی مابین، برضرورت تبادل هیئت های دو کشور در راستای مبارزه با مواد مخدر، به وسیله اجرایی نمودن اسناد همکاری متبادله تاکید کردند.

رحمانی فضلی با اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران در زمینه مقابله با ترانزیت مواد مخدر به اروپا و تاکید بر اینکه ایران بخشی از هزینه های صلح و ثبات وبرقراری امنیت کشورهای واقع در راستا بالکان را به وسیله ممانعت از ترانزیت مواد مخدر می پردازد، خواستار توجه و نقش افرینی مسئولانه کشورهای اروپایی و حمایت آنان از کشورهای واقع در خط مقدم مبارزه گشت و آمادگی کشورمان را برای امضای موافقت نامه معاضدت قضائی و دیگر اسناد مرتبط با ایتالیا اظهار داشت.

اورلاندو وزیر دادگستری ایتالیا نیز خواستار همکاری دو کشور در زمینه مبارزه با تروریسم شد.

در سرانجام این دیدار مقرر شد، توافقات اجرا شده، در اسرع وقت، به وسیله برگزاری نشست های مشترک کارشناسی به مورد اجرا گذاشته گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 684

به "تاکید وزرای کشور ایران و دادگستری ایتالیا بر همکاری در زمینه مبارزه با موادمخدر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید وزرای کشور ایران و دادگستری ایتالیا بر همکاری در زمینه مبارزه با موادمخدر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید