افزایش تماس های مردمی درباره بچه ها زباله گرد

به گزارش کد الکترونیک، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران از مردم خواست که در مقابل زباله گردی بچه ها ساکت نمانند و موضوع را به سامانه 137 اطلاع دهند.

افزایش تماس های مردمی درباره بچه ها زباله گرد

محمد رضا جوادی یگانه در گفت وگو با کد الکترونیک، در مورد انتها ابلاغیه شهردار تهران درباره ممنوعیت زباله گردی بچه ها در تهران گفت: شهردار تهران در راستای ممنوعیت کار بچه ها بخشنامه ای را به مناطق 22 گانه، حراست و بازرسی شهرداری ابلاغ کردند که براساس آن استفاده از بچه ها در زباله گردی ممنوع بود.

وی با بیان این که زباله گردی برای بچه ها یکی از نامناسب ترین شیوه های کار کودک است، شرح داد: مناطق شهرداری تهران برای تفکیک پسماند با پیمانکاران قرارداد می بندند و معمولا این پیمانکاران نیز از افراد خاصی استفاده می کنند که در میان آنها ممکن است بچه ها نیز وجود داشته باشند و به همین دلیل است که ما در سطح شهر با پدیده زباله گردی بچه ها روبرو بودیم؛ اما دقت داشته باشید که شهرداری تهران هیچ کودکی را به زباله گردی وا نمی دارد؛ بلکه ممکن است بین نیروهایی که با پیمانکارهای شهرداری ارتباط دارند، بچه ها نیز فعال باشند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان این که از مردم خواستیم که در صورت مشاهده زباله گردی بچه ها موضوع را به سامانه 137 اطلاع دهند، گفت: در این ابلاغیه شیوه جدیدی استفاده شده است، به گونه ای که در صورت تماس مردمی با 137 موضوع از طریق نهادهای بازرسی پیگیری می شود و به شهردار منطقه به دلیل این که پیمانکارش از کودک استفاده کرده تذکر داده می شود و این شهرداری منطقه است که باید پیمانکارش را مجاب کند که از نیروی کار کودک استفاده نکند.

جوادی یگانه افزود: در ابتدای ابلاغ این بخشنامه تعداد تماس های مردمی برای معرفی بچه ها زباله گرد کم بود؛ اما از دو هفته قبل که تبلیغات محیطی در سطح مناطق اجرا شده، تعداد تماس ها بیشتر شده است و ما قطعا در شهرداری به این موضوع رسیدگی می کنیم.

وی با بیان این که قرار نیست در این طرح با کودک کار برخورد شود، بلکه ما با پیمانکار شهرداری و شهرداری منطقه برخورد خواهیم کرد، گفت: مردم تهران ساکت نمانند و در صورت مشاهده بچه ها زباله گرد در هر منطقه و ناحیه با شماره 137 تماس گرفته و ضمن اعلام آدرس و منطقه مذکور موضوع را به اطلاع بازرسی شهرداری برسانند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1303

به "افزایش تماس های مردمی درباره بچه ها زباله گرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تماس های مردمی درباره بچه ها زباله گرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید