ارمنستان: بموقع تصمیم به توقف جنگ گرفتیم

به گزارش کد الکترونیک، نخست وزیر ارمنستان در اظهاراتی گفت که این کشور تصمیمی بموقع برای توقف جنگ در قره باغ اتخاذ کرد.

ارمنستان: بموقع تصمیم به توقف جنگ گرفتیم

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان ارزان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

نیکول پاشینیان در تبادل نظر با شبکه تلویزیونی روسیه 1 گفت: اگر توافقنامه صلح قره باغ امضا نمی شد شرایط بدتر و وخیم تر می شد.

وی اضافه کرد: باید این واقعیت را بپذیریم که ما افتادیم اما به پرتگاه سقوط نکردیم و بموقع تصمیم به توقف جنگ گرفتیم.

این در حالی است که نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان بامداد سه شنبه (به وقت تهران) با انتشار یک بیانیه بیان کرد که این کشور با روسیه و جمهوری آذربایجان برای سرانجام دادن به جنگ در قره باغ توافقنامه ای را امضا نموده است.

پاشینیان در این بیانیه با اعلام این خبر و تأکید بر آنکه آتش بس برای مردم ارمنستان و شخص او بسیار دردناک است، توضیح داد: این پیروزی نیست، اما تا زمانی که شما اذعان نکنید که باخته اید، شکستی در کار نخواهد بود. ما هرگز اذعان نمی کنیم که باخته ایم و این شروع عصر وحدت ملی برای ما خواهد بود.

وی گفت: در برابر شهدای همه شما زانو می زنم. در برابر همه سربازان، افسران، ژنرال ها و نیروهای داوطلب که با جانشان از سرزمین مادری مان دفاع کردند، تعظیم می کنم.

لازم به ذکر است که دور جدید درگیری ها میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر سر منطقه قره باغ از ششم مهرماه امسال و با گلوله باران مواضع یکدیگر شروع شد. به دنبال این رویارویی نظامی، ارمنستان با اعلام شرایط جنگی فراخوان عمومی داد و مردم را به خدمت زیر پرچم فراخواند؛ جمهوری آذربایجان نیز متقابلاً شرایط جنگی بیان کرد. اما به رغم آنکه دو طرف طی این مدت سه بار بر سر توقف درگیریها و برقراری آتش بس با یکدیگر به توافق رسیده اند (دو بار با میانجی گری روسیه و یک بار با میانجی گری آمریکا)، درگیریها همچنان ادامه یافته و هر کدام از طرف های درگیر دیگری را به نقض آتش بس متهم می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1412

به "ارمنستان: بموقع تصمیم به توقف جنگ گرفتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارمنستان: بموقع تصمیم به توقف جنگ گرفتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید