اتحادیه صنعت گردشگری روسیه اعلام نمود تقاضا برای تورهای ایران افزایش یافته است

به گزارش کد الکترونیک، ایرنا/ براساس اخبار واصله، اتحادیه صنعت گردشگری روسیه اظهار داشت تقاضا برای تورهای ایران افزایش یافته است.

اتحادیه صنعت گردشگری روسیه اعلام نمود تقاضا برای تورهای ایران افزایش یافته است

در اطلاعیه منتشره آمد: علاقه به این کشور (ایران) در رابطه با میراث غنی تاریخی و فرهنگی، قیمت مناسب هتلها و بلیط هواپیما است. راه اندازی سفرهای گروهی بدون ویزا که به وسیله وزارت توسعه مالی از اول اوت اعلام شده است به افزایش بیش از پیش گردشگران یاری می نماید.

در سرویس مطبوعاتی اپراتور روسی گردشگری اینتوریست اشاره شد، اکنون فروش تورهای ایران از رقم سال گذشته 15 تا 20 درصد بیشتر است و عمق رزرو به اکتبر می رسد.

به گفته دیمیتری آروتیونوف، مدیر کل شرکت آرت ـ تور، تا پاییز تقاضا برای تورهای ایران همواره افزایش می یابد.

وی گفت: در فصل بهار و پاییز نه تنها افراد، بلکه گروه های سازماندهی شده 30 تا 40 نفره را نیز اعزام می کنیم.

به گفته این کارشناس، علاقه به این جهت بیشتر خواهد بود، اما فاقد یک کمپین تبلیغاتی فعال در روسیه است.

دیمیتری آروتیونوف اظهار داشت: هموطنان ما چیزی در خصوص این کشور نمی دانند، اما آخر این یک مقصد گردشگری جالب برای بهار و پاییز است. یک پیست اسکی عالی وجود دارد، یکی از مرتفع ترین ها در دنیا، بعضی از گردشگران ما زمستان گذشته به آنجا رفتند و می روند. در شرایط عدم وجود پیست های اسکی آلپاین، ایران می تواند جایگزین خوبی باشد.

ماریا نوویکووا، معاون مدیر کل شرکت توریستی استارتور با این کارشناس موافق است.

به گفته او، ایران به جایگزینی برای کشورهای بسته، در درجه اول اروپا تبدیل شده است. در عین حال، قیمتهای سفر به آنجا پایین است.

ماکسیم رشتنیکوف، رئیس وزارت توسعه مالی فدراسیون روسیه گفت که شروع اولین سفرهای بدون ویزا به ایران و چین از اول اوت برنامه ریزی شده است. در چارچوب آن، گردشگران هر دو کشور می توانند به مدت دو هفته در گروه های سازمان یافته 5 تا 50 نفره بدون ویزا سفر نمایند. تارنمای این اداره پیش از این فهرستی از تورگردانان روسی و ایرانی را منتشر نموده که آمادگی خود را برای پذیرایی از گردشگران در کشورهای خود اعلام نموده اند.

جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه اردیبهشت سال جاری برای تقویت و توسعه همکاری های دو جانبه تفاهم نامه همکاری امضا کردند. این تفاهم نامه را علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و دیمیتری باخروکف معاون وزیر توسعه مالی فدراسیون روسیه در حاشیه چهاردهمین اجلاس مالی روسیه دنیا اسلام در کازان روسیه امضا کردند.

بنابر این تفاهمنامه، وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران و وزارت توسعه مالی فدراسیون روسیه اجرای مفاد موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه در خصوص لغو ویزا سفرهای گروهی شهروندان جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه مورخ 8 فروردین 1369 همکاری خواهند کرد.

معرفی و تقویت گردشگری به عنوان مقصد مهم و مجذوب کننده برای همکاری، مساعدت و پشتیبانی از افزایش تعداد گردشگران در دو کشور، توسعه منابع انسانی در بخش سفر و گردشگری دو کشور و یاری به تهیه و فرآورده های گردشگری نوآورانه بویژه به وسیله معرفی جاذبه ها، میراث فرهنگی، طبیعی و رشد گردشگری تفریحی از اهداف این تفاهمنامه است.

ایران و روسیه در این موافقتنامه بر تبادل کارشناسان در بخش گردشگری، تبادل تجارب، اطلاعات مربوط به توسعه، مدیریت و توسعه انواع گردشگری از جمله گردشگری تاریخی و فرهنگی، طبیعت گردی و ایجاد راههای گردشگری دریایی نو تاکید کردند.

تسهیل و تشویق مشارکت نمایندگان بخش گردشگری در رویدادهای گردشگری بین المللی در کشورهای خود، تشویق همکاری بخش خصوصی دو کشور در زمینه های سرمایه گذاری و تجارت وابسته به گردشگری و ترغیب همکاری ها جهت برگزاری تورهای آشناسازی برای تورگردان ها، دفاتر خدمات مسافرتی، روزنامه نگاران و مقامات دولتی دو کشور به منظور معرفی جاذبه ها و قابلیتهای گردشگری از دیگر مفاد این تفاهمنامه است.

منبع: همگردی
انتشار: 7 مرداد 1402 بروزرسانی: 7 مرداد 1402 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 2418

به "اتحادیه صنعت گردشگری روسیه اعلام نمود تقاضا برای تورهای ایران افزایش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه صنعت گردشگری روسیه اعلام نمود تقاضا برای تورهای ایران افزایش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید