آموزش نصب قلاب سقفی

به گزارش کد الکترونیک، از قلاب های سقفی به منظور نصب گلدان و لوستر استفاده می گردد. بدون شک نحوه نصب صحیح این گونه قلاب ها از اهمیت زیادی برخوردار بوده و رعایت نکاتی در هنگام انجام این کار حائز اهمیت می باشد. اهمیت این موضوع از آن جهت می باشد که این قلاب ها وزن لوستر یا هرگونه المانی که به آن متصل می گردد را تحمل می نمایند. به یاد داشته باشید متریالی که در ساخت سقف استفاده شده است نیز می تواند در چگونگی نصب قلاب سقفی تاثیرگذار باشد. آن چه که در ادامه این مطلب از ما به بیان آن می پردازیم، آموزش نحوه نصب قلاب سقفی می باشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

آموزش نصب قلاب سقفی

از گردش 360 به دور دنیا دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

مراحل نصب قلاب سقفی

در نظر دریافت وزن المان متصل به قلاب

همان طور که در ابتدا اشاره شد، از قلاب های سقفی به منظور نصب لوستر و گلدان های آویز استفاده می گردد. توجه به وزن المان مورد نظر اولین و یکی از مهم ترنی نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. برای مثال اگر در نظر دارید از قلاب سقفی برای گلدان آویز استفاده نمایید، باید به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام آبیاری گیاه، وزن گلدان بیش تر خواهد شد.

نصب قلاب سقفی در سقف چوبی

اگر متریال به کار رفته در ساخت سقف خانه چوب می باشد و در نظر دارید از قلاب سقفی برای آن استفاده نمایید، باید نکاتی را در نظر داشته باشید. انتخاب قلاب مناسب اولین نکته مهمی است که باید به یاد داشته باشید. در ادامه به شرح سایر مراحل خواهیم پرداخت.

انتخاب مکان مناسب برای نصب قلاب

انتخاب سری دریل و پیچ مناسب برای انجام این کار از نکات مهمی است که باید به یاد داشته باشید. برای انجام این کار بهتر است سوراخ کوچک تری نسبت به اندازه سری قلاب در داخل سقف ایجاد نمایید.

در مرحله بعد نوبت به ایجاد سوراخ درون سقف برای نصب قلاب می رسد. برای انجام این کار از دریل استفاده نمایید. توجه داشته باشید که سری دریل که برای این کار انتخاب می کنید، کوچک تر از سری قلاب باشد. هم چنین توجه داشته باشید که عمق سوراخ زیاد نباشد. چرا که سوراخ های بزرگ و عمیق مقاومت کم تری خواهند داشت.

بعد از دریل کردن محل مورد نظر و ایجاد سوراخ مناسب، نوبت به استفاده از یک پیچ مناسب و وارد کردن آن به قلاب سقفی می رسد.

در مرحله بعد پیچ را به صورت دورانی داخل سوراخ ایجاد شده پیچانده و قلاب را به سقف نصب کنید.

بعد از نصب قلاب انگشت خود را داخل قلاب قرار داده و آن را به سمت پایین بکشید. انجام این کار می تواند میزان مقاومت قلاب در برابر وزن وارد شده به آن را به شما نشان دهد.

در صورتی که قلاب از محل مورد نظر بیرون آمد، به این معناست که محل مناسبی را برای انجام این کار انتخاب ننموده اید و بهتر است مکان انجام این کار را تغییر دهید.

نصب قلاب در سقف کاذب

گر از سقف کاذب برای طراحی سقف استفاده نموده اید، توجه به نکاتی برای نصب قلاب حائز اهمیت می باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

مرحله اول

برای نصب قلاب نیار به ایجاد سوراخ در داخل سقف با استفاده از دریل می باشد. به یاد داشته باشید که قطر سوراخی که به این منظور ایجاد می نمایید، بیش تر از 1/2 اینچ نباشد.

در هنگام دریل کردن توجه داشته باشید که عمق سوراخ با توجه به ضخامت سقف کاذب صورت پذیرد.

مرحله دوم

در مرحله بعد پیچ پروانه ای را به قلاب متصل نموده و پیچ را در داخل سوراخ ایجاد شده قرار دهید. این کار را تا زمانی که از سفت شدن پیچ پروانه ای اطمینان حاصل ننموده اید، ادامه دهید. پیچاندن پیچ پروانه ای باید در جهت عقربه های ساعت انجام پذیرد.

در هنگام پیچاندن و وارد کردن پیچ در داخل سوراخ سقف بهتر است فشار دست به سمت پایین باشد.

این کار را برای هر تعداد قلاب سقفی که در نظر دارید در داخل سقف تعبیه کنید، انجام دهید.

مرحله سوم

زمانی که نصب قلاب به سرانجام رسید، نوبت به قرار دادن المان مورد نظرمی رسد. به یاد داشته باشید که که زمانی که المان مورد نظر را به قلاب متصل کردید، بهتر است دست خود را در زیر آن قرار دهید، تا از نحوه قرار دریافت صحیح آن اطمینان حاصل کنید.

در صورتی که در نظر دارید از قلاب سقفی برای نصب لوستر استفاده نمایید، می توانید از قلاب های دیگر در کنار آن استفاده نموده و مانند آن چه که در تصویر مشاهده می نمایید، سیم لوستر را از داخل آن ها رد کنید. این کار می تواند اطمینان از نحوه صحیح نصب لوستر را برای شما فراهم کند.

در سرانجام به این نکته توجه داشته باشید که در فواصل زمانی محل نصب قلاب را آنالیز نموده و از سالم بودن سقف در اطراف قلاب سقفی اطمینان حاصل کنید. در صورت مشاهده هرگونه ترک خوردگی در محل مورد نظر نسبت به انجام تعمیرات لازم اقدام نمایید.

منبع: ساختمانچی
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 750

به "آموزش نصب قلاب سقفی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش نصب قلاب سقفی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید