آموزش فضانورد روس برای کار با ابزارهای جدید ایستگاه فضایی بین المللی

به گزارش کد الکترونیک، اولگ کانوننکو فضانورد روسکاسموس که این روزها در بایکونور خود را برای ماموریت چهارم خود در ایستگاه فضایی بین المللی آماده می نماید، دوره آموزشی خاصی را در شرکت فناوری های فضایی انرگیا برای کار با سامانه های جدید دیده است.

آموزش فضانورد روس برای کار با ابزارهای جدید ایستگاه فضایی بین المللی

به گزارش کد الکترونیک؛ در این دوره که توسط کارشناسان انرگیا آموزش داده شد، کانوننکو با سامانه های جدیدی که قرار است در ایستگاه فضایی بین المللی با آنها کار کند آشنا و آموزش دید. تجهیزات مربوط به شبیه سازی دستگاه های برقی به ویژه سیستم ارتباطی که در آینده در داخل ایستگاه فضایی بین المللی نصب شده و مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت، تجهیزات جدید عکاسی که کیفیت بالاتر عکسبرداری و فیلمبرداری از مدار را فراهم می سازد و چگونگی نگهداری و تعمیر این وسایل که باید به طور مرتب انجام گردد تا امکان استفاده طولانی مدت در ایستگاه را داشته باشند از جمله مواد آموزشی کانوننکو بود.

علاوه بر این، متخصصان طریقه کار با یک قفسه هوشمند را که برای جانمایی و قرار دادن تجهیزات و وسایل موجود در ایستگاه طراحی شده بود را به وی آموزش می دهند. در این سامانه مجازی جدید، فضانوردان می توانند برای پیدا کردن هر وسیله یا شئ، از برچسب های فرکانس های رادیویی(Radio-frequency identification -RFID) استفاده نمایند. با توجه به اینکه طبق برنامه بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی قرار است در آینده گسترش یابد، چنین تجهیزاتی به فضانوردان یاری خواهد نمود تا ابزارهای بهینه سازی موجودی و اجرای برنامه علمی آزمایش ها را فراهم نمایند.

اولگ کانوننکو می گوید: هنگامی که یک فرد برای مأموریت بعدی آماده می گردد، کاملا طبیعی است که در انرگیا آموزش ببیند، جایی که بخش های مختلف ایستگاه فضایی بین المللی ساخته شده اند و تجهیزات جانبی در حال ارتقاء هستند. در اینجا ما در جلسات آموزشی تحت راهنمایی متخصصانی که مستقیما در توسعه و عملیات سخت افزار دخیل هستند شرکت می کنیم. این جلسه ها نه فقط آموزشی یک طرفه بلکه به نوعی تبادل اطلاعات محسوب می شوند و ما به هم می آموزیم. بطور مثال می توانیم همه نقاط ضعف اداره و کار یک سامانه در شرایط واقعی در فضا را به کارشناسان و سازندگان شرح دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 163

به "آموزش فضانورد روس برای کار با ابزارهای جدید ایستگاه فضایی بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش فضانورد روس برای کار با ابزارهای جدید ایستگاه فضایی بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید