آموزش تزیین دستمال سفره به شکل گل به 2 روش

به گزارش کد الکترونیک، خبرنگاران| سرویس خانه داری - دوست دارید در میهمانی بعدی، تزئین میز غذا را خاص تر از همواره انجام دهید؟ اگر عادت دارید روی میز غذاخوری از دستمال سفره بهره ببرید، می توانید با تزئین این دستمال ها میز را جذاب تر کنید. در این مقاله چند روش برای تزیین دستمال سفره به شکل گل آرا توضیح می دهیم. برای یادگیری مرحله به مرحله این کار به خواندن ادامه دهید.

آموزش تزیین دستمال سفره به شکل گل به 2 روش

آموزش تزیین دستمال سفره به شکل گل

برای تزیین دستمال سفره به شکل گل، به دستمال سفره مربعی احتیاج دارید، این روش تزئین با اشکال دیگر دستمال سفره نتیجه نمی دهد. سعی کنید دستمال شما دقیقا مربع باشد زیرا این امر تاثیر زیادی بر نتیجه دارد. اگر نتوانستید دستمال مربع شکل مناسبی از بازار تهیه کنید، شاید بهتر باشد آن را با پارچه مورد علاقه خودتان درست کنید.

1. گوشه ها دستمال سفره را به سمت مرکز تا کنید. از آنجا که ممکن است دستمال شما دقیقا مربع نباشد، این مرحله گاهی چالش برانگیز می گردد. بنابراین تمام کوشش خود را بکنید که این کار منظم و دقیق انجام دهید. در آخر این مرحله باید یک دستمال سفره لوزی شکل داشته باشید. ممکن است قسمت هایی از دستمال روی هم رفته باشند، اما اشکالی ندارد. تنها چیزی که مهم است مساوی بودن اضلاع است.

2. دستمال لوزی شکل را پشت و رو کنید. در این مرحله ممکن است هنگام برگرداندن دستمال، تا های زده شده باز شوند. برای جلوگیری از این اتفاق، مانند شکل گوشه های دستمال را که در مرکز جمع شده اند بگیرید و سپس در یک حرکت آن را برعکس کنید.

3. اکنون یک مربع تازه در مقابل خود دارید. در اینجا باید مرحله اول را تکرار کنید. یعنی دو مرتبه گوشه های دستمال را به سمت مرکز تا بزنید. سپس دستمال را دوباره مانند مرحله دوم پشت و رو کنید. در این جا نیز آنچه اهمیت دارد مساوی بودن اضلاع است ، بنابراین نگران روی هم رفتگی کناره های پارچه نباشید. در انتهای این مرحله شما باید به یک پارچه لوزی شکل را ببینید، به عبارت دیگر دستمال در مقابل شما یک لوزی باشد.

4. این مرحله احتمالا سخت ترین قسمت کار است. دست ها را به آرامی به زیر یکی از گوشه های لوزی ببرید و گوشه اصلی دستمال را به بیرون بکشید تا روبه شما قرار بگیرد. حالا همینکار را برای گوشه های دیگر تکرار کنید.

به همین سادگی دستمال های سفره ای به شکل گل خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: تزیین دستمال سفره داخل لیوان

آموزش تزیین دستمال سفره به شکل گل رز

تنها با شش حرکت می توانید دستمال سفره ها به صورت گل رز دربیاورید تا میز غذا جلوه زیباتری داشته باشد. برای این منظور کافی است مراحل زیر را دنبال کنید.

1. دستمال را از نیمه تا کنید تا یک مثلث مانند تصویر زیر درست گردد.

2. از پایین مثلث آغاز کنید و دستمال را روبه بالا رول کنید تا جایی که تقریبا 5 سانتی متر از گوشه دستمال باقی بماند.

3. دستمال را پشت و رو کنید.

4. دستمال سفره را مانند تصویر لوله کنید.

5. در نهایت انتهای دستمال را در داخل قسمت لوله شده قرار دهید تا از هم باز نگردد.

6. پایین دستمال (قسمت لوله شده) را محکم نگه دارید و قسمت بالایی را از هم باز کنید تا در نهایت به برگ های گل تبدیل شوند.

آنگاه گل را برگردانید و روی سفره قرار دهید.

بیشتر بخوانید: مدل های زیبا برای تزیین دستمال سفره

سخن پایانی

در عرض چند دقیقه و البته بعد از چند بار تمرین، می توانید دستمال سفره خود را به زیبایی تزئین کنید. با یادگیری روش های تزیین دستمال سفره به شکل گل در هر میهمانی زیبایی متفاوتی به میز غذا می بخشید و مهارت و سلیقه خود را به نمایش می گذارید. اگر به تزیین میز غذا اهمیت می دهید، به شما پیشنهاد می کنیم مطلب جذاب ترین شکل های تزیین دستمال سفره برای قاشق و چنگال را نیز مطالعه کنید. شما چه روش های دیگری برای تزئین میز غذاخوری با دستمال سفره می شناسید؟ از قلم نیاندازید نظرات خود را در بخش ارسال نظر با ما و سایر مخاطبان کد الکترونیک به اشتراک بگذارید.

منبع: setare.com
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1744

به "آموزش تزیین دستمال سفره به شکل گل به 2 روش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش تزیین دستمال سفره به شکل گل به 2 روش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید