گران ترین بازیکن لیگ برتر ایران همین حالا معین شد!

به گزارش کد الکترونیک، حسین پورحمیدی دروازه بان آلومینیوم اراک را باید برترین دروازه بان لیگ برتر در 28 هفته گذشته دانست. او از لحاظ تعداد کلین شیت شرایطی مشابه با علیرضا بیرانوند دروازه بان پرسپولیس دارد، ولی بدون شک شرایط آلومینیوم با پرسپولیس به هیچ عنوان قابل قیاس نیست و نکته جالب در خصوص پورحمیدی این است که او در این فصل 3 ضربه پنالتی را مهار نموده تا یکی از برترین و پیروز ترین بازیکنان لیگ لقب بگیرد. درحالی که لیگ به 2 هفته پایانی رسیده است، پورحمیدی برای فصل بعد شرایطی مبهم دارد و معین نیست پیراهن کدام تیم را بر تن خواهد نمود.

گران ترین بازیکن لیگ برتر ایران همین حالا معین شد!

خاتمه انتقال قرضی

پورحمیدی چند سال پیش بعد از آمدن به استقلال نامش را بر سر زبان ها انداخت، ولی او در این تیم فرصتی برای بازی پیدا نکرد تا در نهایت به صورت قرضی راهی آلومینیوم اراک گردد. یک سال بعد باشگاه استقلال با جذب سعید مهری از تراکتور، رضایتنامه قطعی پورحمیدی را برای باشگاه تبریزی صادر کرد تا او به صورت رسمی از جمع آبی ها جدا گردد، ولی باشگاه تراکتور هم پورحمیدی را در اختیار آلومینیوم قرار داد. حالا 2 فصل از حضور این دروازه بان در تیم اراکی می گذرد و پورحمیدی دیگر نمی تواند برای فصل آینده به صورت قرضی در این تیم یا هر تیم دیگری حضور داشته باشد. طبق قوانین، یک بازیکن فقط به مدت 2 فصل می تواند به صورت قرضی در یک تیم بازی کند و حالا با اتمام فصل جاری، پورحمیدی بازیکن تراکتور خواهد بود و این باشگاه در خصوص آینده پورحمیدی تصمیم خواهد گرفت.

اخباری یا پورحمیدی؟

باشگاه تراکتور برای فصل آینده باید در خصوص پورحمیدی تصمیم بگیرد و این یک چالش خاص برای باشگاه تبریزی خواهد بود. آن ها چند سالی است که محمدرضا اخباری را در چهارچوب دروازه دارند و این دروازه بان محبوبیت خاصی نزد طرفداران تراکتور دارد، اما بازگشت پورحمیدی با رقم زدن یک آمار فوق العاده در این فصل، قطعا اتفاق خوبی برای اخباری نیست. جالب اینجاست که پاکو خمز سرمربی تراکتور تا دوسه هفته پیش نمی دانست پورحمیدی تحت قرارداد این باشگاه است و حالا ماجرای خط دروازه را سرمربی اسپانیایی تراکتور روشن خواهد نمود.

هر چند اخباری در این سال ها ارتباط خوبی با مدیران تراکتور داشته و جایگاهش را در این تیم محکم نموده، ولی برای پاکو خمز این مسائل اهمیت چندانی نخواهد داشت و او براساس فاکتور های فنی تصمیم نهایی خودش را خواهد گرفت. بدون شک نمی توان انتظار داشت که باشگاه تراکتور هر دو گلر را برای فصل بعد در اختیار داشته باشد و حالا مسئله مهم این است که خمز در نهایت کدام دروازه بان را انتخاب خواهد نمود. در خصوص اخباری هم این موضوع عنوان شده که کادر فنی تراکتور از بازی با پای این دروازه بان راضی نیستند و شاید همین موضوع منجر به این گردد که خمز در نهایت پورحمیدی را انتخاب کند.

گران ترین بازیکن لیگ برتر؟

مهدی تیکدری بازیکن سابق تراکتور 2 فصل پیش راهی گل گهر شد و تیم سیرجانی بابت صدور رضایتنامه این بازیکن 12 میلیارد به باشگاه تراکتور پول داد. حالا اگر تراکتور تصمیم به فروش پورحمیدی بگیرد بدون شک او می تواند یکی از گران ترین بازیکنان لیگ شده یا حتی این عنوان را به تنهایی به خودش اختصاص بدهد. یکی از هم تیمی های پورحمیدی در آلومینیوم به همشهری می گوید: او یک فصل فوق العاده در تیم ما داشت و با این شرایط، اگر تراکتور حاضر به حفظ این بازیکن نباشد، حداقل می تواند با 20 تا 30 میلیارد تومان او را به تیم دیگری بفروشد.

پورحمیدی در حال حاضر در موقعیتی ویژه قرار گرفته و بدون شک انتخاب تیم فصل آینده برای او اهمیت ویژه ای خواهد داشت. همین شرایط خاص باعث شده او فعلا از مصاحبه با رسانه ها خودداری کند تا وضعیتش برای فصل بعد معین گردد.

منبع: روزنامه همشهری

منبع: فرارو
انتشار: 20 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1402 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 2386

به "گران ترین بازیکن لیگ برتر ایران همین حالا معین شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گران ترین بازیکن لیگ برتر ایران همین حالا معین شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید