کشف الماس رنگی 120 میلیون ساله در روسیه

به گزارش کد الکترونیک، شرکت آلروسا، بزرگترین فراوری کننده الماس جهان، یک الماس 236 قیراطی کهربایی رنگ در معدن شمال شرق منطقه یاکوتیا کشف نموده است. این سنگ گرانبها بزرگترین الماس رنگی است که تا حالا در روسیه کشف شده است.

کشف الماس رنگی 120 میلیون ساله در روسیه

شرکت آلروسا در روز آدینه اظهار داشت این جواهر منحصر به فرد با رنگ زرد مایل به قهوه ای حدود 120 تا 230 میلیون سال قدمت دارد و در معدن ابلیاخ در رودخانه آنابار کشف شده است. این معدن در شمال روسیه واقع شده است یعنی منطقه ای که به خاطر شرایط جوی سختش، تنها امکان معدنکاری در ماه های تابستان در آن وجود دارد.

رئیس بخش تراش و پرداخت الماس در شرکت آلروسا گفت چنین الماسی با این رنگ طبیعی خاص یک اکتشاف منحصر به فرد است و توجه بسیاری از شرکت های تراش الماس در خارج از کشور را جلب نموده است.

شرکت آلروسا هنوز تصمیم نگرفته این سنگ گرانبها را با همین شکل سخت به فروش برساند و یا اول آن را در خانه تراش دهد و مراحل ارزش گذاری را تکمیل کند و بعد بفروشد. ابعاد اولیه این الماس 47*24*22 میلی متر است و می تواند تبدیل به چند الماس تراش خورده با کیفیت گردد.

این اولین بار نیست که یک الماس رنگی از این معدن استخراج می گردد. در 2017، تنها طی یک ماه، سه سنگ منحصر به فرد با رنگ های خاص زرد، صورتی و بنفش در این معدن کشف شد.

منبع: گردشبان
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1307

به "کشف الماس رنگی 120 میلیون ساله در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف الماس رنگی 120 میلیون ساله در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید