کره ای ها به خاطر شباهت با چینی ها کتک خوردند!

به گزارش کد الکترونیک، مجله مهر- عطیه همتی: ممنوعیت عبادت و روزه دریافت و اعمال این قانون اجباری در چین برای قوم مسلمان و ترک ایغور باعث اعتراض مردم استانبول شد. ملی گرایان ترک چند روز پیش در واکنش به این قانون ضد دینی و اسلامی یک گروه از گردشگران کره ای را در قلب یکی از محله های قدیمی و گردشگری استانبول به اشتباه حسابی کتک زدند!

کره ای ها به خاطر شباهت با چینی ها کتک خوردند!

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

این معترضان برای نشان دادن اعتراض خود مبنی بر سرکوب فرهنگی و مذهبی قوم ایغور توسط حکومت چین و همبستگی با آنها مقابل کاخ توپ گاپی و در حاشیه تنگه بوسفور استانبول راهپیمایی کردند.

بعد از این راهپیمایی و زود و خورد، معترضان توسط پلیس ضد شورش ترکیه با گازهای اشک آور متفرق شدند. در فیلم های گرفته شده توسط آژانس خبری دوغان، یکی از توریست ها به سمت کد الکترونیک می دود و می گوید: ما چینی نیستیم، ما کره ای هستیم!

تشابه چهره چشم بادامی های کره ای با چینی ها باعث شد در این حادثه حسابی از دست معترضان عصبانی کتک بخورند. این اعتراضات در پی گزارش های منتشر شده از سوی رسانه های ترکی درباره محدودیت مسلمان ایغور در عبادات و روزه در ماه مبارک رمضان اجرا شده است.

دولت ترکیه نیز این هفته سفیر چین را برای انتقال نگرانی های خود درباره وضعیت مسلمانان چین احضار کرد. هفته گذشته نیز 173 ایغور به وسیله تایلند به سمت ترکیه فرار کردند و حالا مسئولان چینی نیز از پذیرفته شدن این افراد توسط دولت ترکیه شاکی هستند و به نظر می رسد رابطه دیپلماتیک آنکارا و پکن خیلی محبت آمیز نباشد.

معترضان ترک هفته گذشته هم یک تابلوی رستوران چینی در استانبول را پایین آوردند و تمام شیشه هایش را شکاندند. این حادثه در حالی رخ داد که این رستوران متعلق به ترکیه بود و حتی آشپز این رستوران خودش از ترک های ایغور بود.

با این حال به نظر می رسد معترضان ترک همچنان به خودزنی های خود ادامه دهند و دولت این کشور باید چاره ای برای این زدوخوردهای اشتباهی بکند!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 651

به "کره ای ها به خاطر شباهت با چینی ها کتک خوردند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره ای ها به خاطر شباهت با چینی ها کتک خوردند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید