پیگیری ازدواج دختر 9 ساله از طریق قوه قضائیه

به گزارش کد الکترونیک، رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفت: گزارش های لازم در باره ازدواج کودک 9 ساله بهمئی در استان کهگیلویه و بویر احمد در اختیار دادگستری استان قرار خواهد گرفت.

پیگیری ازدواج دختر 9 ساله از طریق قوه قضائیه

رضا جعفری در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره انتشار فیلمی در فضای مجازی که مربوط به ازدواج موقت یک دختر 9ساله در شهرستان بهمئی دراستان کهگیلویه وبویر احمد بود، گفت: ما از مسئولان بهزیستی استان خواستیم تا گزارشی در خصوص این اتفاق تهیه کرده و به دادگستری و دادستانی استان ارسال کنند و حتما نتیجه را پیگیری می کنیم. همچنین مشاوران بهزیستی نیز مشاوره هایی در این خصوص به خانواده های پسر و دختر ارائه خواهند کرد.

وی با بیان اینکه با توجه به کودک بودن دختر یک تخلف شاخص در این مساله صورت گرفته است، ادامه داد: در موارد مشابه نیز گزارشاتی را برای دادستان ارسال کردیم و دادستان نیز در این قضیه ورود کرده و صیغه عقد را فسخ کرده است.

رئیس اورژانس اجتماعی کشور گفت: سازمان بهزیستی تنها متولی در این زمینه نیست و ما یک بخشی از دستگاه هایی هستیم که تامین حقوق بچه ها را برعهده دارند. معتقدم باید فرهنگ سازی مناسبی در سطوح مختلف آموزشی از مدرسه تا دانشگاه و آموزش عالی در این باره صورت بگیرد. همچنین روحانیون در منابر از منظر دینی به موضوع کودک همسری بپردازند.

جعفری شرح داد: لایحه تعیین حداقل سن ازدواج برای دختران در مجلس توسط معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده درحال پیگیری است و این یک مطالبه به حق است و چنانچه از منظر قانونی و حقوقی حل شود بخشی از مسائل در این زمینه برطرف خواهد شد موضوع دیگر نیز همانطور که گفتم فرهنگ سازی در این خصوص است.

وی ادامه داد: کودک همسری در برخی از مناطق کشور به صورت یک خرده فرهنگ درآمده است و به یک باور همگانی تبدیل شده که کودک همسری آسیب رسان نیست در حالی که چنین موضوعی درست نیست و ازدواج در این سن آسیب رسان است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1399 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 518

به "پیگیری ازدواج دختر 9 ساله از طریق قوه قضائیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیری ازدواج دختر 9 ساله از طریق قوه قضائیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید