معاون شی جینپینگ: بزرگترین چالش آمریکا چین نیست، خود آمریکاست

به گزارش کد الکترونیک، معاون رئیس جمهوری چین گفت، چین و ایالات متحده باید به طور مداوم منافع مشترک را با در نظر گرفتن شرایط و تغییرات نو توسعه دهند و سیاست چین ایالات متحده باید از تبدیل شدن به یک چرخه معیوب قضاوت و گمراهی جلوگیری کند.

معاون شی جینپینگ: بزرگترین چالش آمریکا چین نیست، خود آمریکاست

به نقل از خبرگزاری شینهوآ، وانگ کیشان، معاون رئیس جمهوی چین در مراسمی به مناسبت پنجاهمین سالروز سفر مخفیانه هنری کیسینجر، مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا به چین این اظهارات را اسم نمود.

وانگ تاکید کرد، سفر کیسینجر به چین در 50 سال پیش موجب سفر ریچارد نیکسون، رئیس جمهوری وقت آمریکا به چین و انتشار اعلامیه شانگهای شد. به گفته او، اقدام مذکور نشان دهنده خرد سیاسی فوق العاده و هنر دیپلماسی نسل قدیمی تر رهبران بود و صفحه جدیدی در روابط چین - آمریکا و سیاست بین الملل گشود.

معاون شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین تاکید کرد، در 50 سال گذشته روابط چین - آمریکا با وجود بالا و پایین ها جلو رفته و منافع زیادی برای مردمان دو طرف به بار آورده و صلح، ثبات و شکوفایی جهانی را تسهیل کرده است. او گفت: توسعه چین به معنای فرصتهایی برای جهان است و چین و ایالات متحده باید در توسعه مشترک شرکای هم باشند.

به گفته وانگ، در این مرحله حساس کنونی در روابط دوجانبه، چین و ایالات متحده باید به اصول پایبند باشند، احترام متقابل نشان دهند و همزمان با تلاش برای حل اختلافات در پی زمینه مشترک باشند. او همچنین از دو طرف خواست به حاکمیت، امنیت و توسعه منافع یکدیگر احترام گذاشته و اختلافاتشان را از طریق تبادل نظر و رایزنی و رفع نگرانی های یکدیگر به شکلی متعادل حل و فصل کنند.

این مقام ارشد چین همچنین از طرفین خواست در راستای تحکیم حمایت مردمی از روابط دوجانبه به تقویت تبادلات مردمی بپردازند.

معاون شی جینپینگ گفت: بزرگترین چالش ایالات متحده، چین نیست بلکه خود ایالات متحده است. سیاست آمریکا در قبال چین نباید به یک چرخه معیوب از قضاوت و گمراهی تبدیل شود. تا زمانی که دو طرف به ایده آینده مشترک برای بشریت پایبند باشند، چین و آمریکا مسائل خودشان را اساسا متضاد نمی بینند و راهی برای همزیستی مسالمت آمیز و همکاری با نتایج برد- برد پیدا میکنند.

در این مراسم همچنین هنری کیسینجر، مشاور امنیت ملی اسبق آمریکا از طریق ارتباط ویدیویی گفت تماس 50 سال پیش آمریکا و چین هنوز اهمیت عملی دارد. او از دو کشور خواست که ارتباطات استراتژیک را تقویت کرده و تبادل نظر و تبادل نظر را در همه زمینه ها ادامه دهند تا اطمینان حاصل شود روابط دوجانبه از واگرایی ها فراتر رفته و همکاری ها متمرکز است.

این مراسم به میزبانی موسسه روابط خارجی و کمیته ملی خق چین در حوزه روابط آمریکا - چین برگزار گشت و بیش از 300 شرکت کننده از بخش های مختلف چین و ایالات متحده به صورت آنلاین و حضوری در آن شرکت کردند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: ecods.ir شناسه مطلب: 1901

به "معاون شی جینپینگ: بزرگترین چالش آمریکا چین نیست، خود آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون شی جینپینگ: بزرگترین چالش آمریکا چین نیست، خود آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید